Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Jens Larsen

Biografie

Německý basista Jens Larsen debutuje ve Státní opeře v říjnu 2023 jako Baron Ochs v Růžovém kavalírovi Richarda Strausse.
V sezoně 2023/2024  dále účinkuje v Bavorské státní opeře jako Doktor ve Vojckovi a v Komické opeře Berlín ve Figarově svatbě, Bludném Holanďanovi a Zlatém kohoutkovi. V poslední době se představil například jako Mluvčí v Kouzelné flétně, Doktor a Úředník v redakci v opeře Nos, Pistola ve Falstaffovi, Černokněžník ve Weinbergerově Švandovi dudákovi, vše v Komické opeře Berlín; Dikoj v Kátě Kabanové v Komické opeře Berlín a na Salcburském festivalu, kam se vrátil také jako Starý sluha v Elektře, Jednorukého v Ženě beze stínu pod vedením V. Jurowského s Rundfunk Sinfonieorchester Berlín. Jako sólista Komické opery Berlín se ujal rolí Tiresiase v Oidipovi, Dona Basilia v Lazebníku sevillském, Krále v Lásce ke třem pomerančům, Sarastra v Kouzelné flétně. V Bavorské státní opeře v Mnichově, v Opeře v Curychu a na Salcburském festivalu ztvárnil roli Doktora ve Vojckovi. V Labské filharmonii Hamburk debutoval jako Alfred Doolittle v My Fair Lady. Mezi Larsenova nedávná angažmá patří postava Sira Humphreyho Davenauta v Marschnerově Vampýrovi v Grand Théâtre de Genève, Inkvizitor v Ohnivém andělovi v Bavorské státní opeře a v Německé opeře na Rýnu Düsseldorf, Schigolch v Bergově Lulu v Teatro Municipal de Santiago. Larsenův repertoár v Komické opeře Berlín zahrnuje tyto role: Trulove v Životu prostopášníka, Baron Ochs v Růžovém kavalírovi, Čerevik v Soročinském jarmarku, Seneca v Korunovaci Poppey, Bartolo ve Figarově svatbě, Lindorf/Coppélius/Le docteur Miracle/ Dapertutto v Hoffmannových povídkách, Osmin v Únosu ze serailu, titulní role v Donu Pasqualovi, Revírník v Příhodách lišky Bystroušky, Kašpar v Čarostřelci, Rocco ve Fideliovi, Král Jindřich v Lohengrinovi, Král Marke v Tristanovi a Isoldě, Zuniga v Carmen, Kněz v Mojžíši a Aronovi a Čas/Antinoos v Monteverdiho Odysseovi ad.

foto: Jan Windszus