Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Javier Arrey

Javier Arrey

Biografie

Tento chilský barytonista je absolventem programu Domingo-Cafritze pro mladé hudebníky, při washingtonské National Opera. Roku 2009 se dostal do finále soutěže Cardiff Singer of the World a o dva roky později získal v Moskvě cenu CulturArte na soutěži Operalia. Pod vedením Lorina Maazela úspěšně debutoval jako Iago (Otello) na Castleton Festival a v této spolupráci pokračoval i v létě roku 2014 kdy vystoupil v titulní roli Dona Giovanniho.
během této a předchozí opery se objevil mimo jiné jako Marcello (La bohème) ve washingtonské National Opera, Sharpless (Madama Butterfly) pro Teatro Municipal de Santiago, Alphonse (La favorite) ve spolupráci s Washington Concert Opera pod taktovkou Antony Walkera, Masetto (Don Giovanni) spolu s Baltimore Symphony Orchestra, vedeným Markusem Stenzem a v Carmina Burana s Charlotte Symphony Orchestra, dirigovaným Christopherem Warren-Greenem. Během příští sezóny se chystá jeho debut ve Wiener Staatsoper.
.