Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Janek Kabelka

Janek Kabelka

Biografie

Vystudoval architekturu, k tanci se dostal dílem náhody v roce 2007, kdy začal tančit v tanečním studiu Zig-Zag. Od té doby se věnuje převážně swingovým tancům (Lindy Hop, Charleston, Balboa, Shag, Blues) a stepu. Zúčastnil se různých workshopů po celé Evropě (Prague Spring Swing Festival, Prague Swing Xmas, Lindy Shock, Shout Sister Shout, Vienna Hot Swing Jam, Good Night Sweetheart, Rock That Swing, Herräng Dance Camp, Plenty Hot, Balboa Dayz a dalších).

V roce 2011 spoluzakládá vlastní taneční sklupinu Swing Busters. Rok na to spolupracuje s režisérem Mikolášem Tycem a choreografkou Karolínou Hejnovou na divadelním představení Škola základ života, které uvádí Jihočeské divadlo. Vyhrál soutěž Jack & Jill na festivale Plenty Hot (2012, 2013) a ve stejné soutěži na Vienna Hot Swing Jam (2012) se umístil třetí. Účastnil se projektu Moving Cities Yevana Chowdhuryho (2014).

Spolupořádá různé taneční akce, převážně tančírny (Městské lázně Mšeno, Bajkazyl na náplavce, Klub Biograf, Baráčnická rychta, Trafačka atd.) a workshopy. Věnuje se popularizaci swingu.