Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Jakub Šafr

Jakub Šafr

Biografie

Jazzový a swingový klavírista, aranžér, skladatel, pedagog Pražské konzervatoře, vášnivý cestovatel a dobrodruh Jakub Šafr se narodil v Českých Budějovicích 7. listopadu 1975. Na klavír hraje od šesti let. Studoval na českobudějovickém gymnáziu a poté na konzervatoři v Praze pod vedením prof. Páleníčka.

Ovlivněn jazzem let třicátých začal se již na konzervatoři specializovat na tento styl. Ve dvaceti letech se stal klavíristou orchestru Melody Makers Ondřeje Havelky a po dvou letech také kapelníkem. Tuto životní etapu uzavřel odjezdem na dobrodružnou čtyřměsíční expedici do Afriky. Po šťastném návratu založil vlastní kapelu, se kterou vystupuje dodnes. V současné době je kapelníkem orchestru Shaffer´s Riffers a souborů Swing Trio Avalon a Jakub Šafr Trio. Hraje též v uskupení Swingfonix se zpěvačkou Petrou Ernyeiovou, v orchestru Harlemania a ve Swingbandu Jana Matouška. Se všemi kapelami pravidelně koncertuje v Čechách i v zahraničí. V současné době také účinkuje v divadelních inscenacích Novecento, Zločin v Posázavském Pacifiku a Muži v offsiduMěstském divadle Mladá Boleslav a své aranžérské, skladatelské a hráčské úsilí nyní završil na scéně Národního divadla v inscenaci V rytmu swingu buší srdce mé.

Hudebně spolupracoval i na dalších divadelních představeních: Donaha, Fidlovačka a Ženitba (Divadlo na Vinohradech), Chaplin, Hello Dolly, Josefína, Scény z manželského života a Dědeček automobil (Městské divadlo Mladá Boleslav), Špatně placená procházka (Divadlo J. K. Tyla Plzeň), Někdo to rád horké (Slovácké divadlo Uherské Hradiště), Eva tropí hlouposti (Městské divadlo Zlín), Maraton (Divadlo Bez zábradlí Praha) a další…

Jakub Šafr je též pedagogem Pražské konzervatoře a ve volném čase se věnuje dobrodružnému cestování a své rozrůstající se rodině.