Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Jakub Prachař

Jakub Prachař

Host Činohry

Biografie

Na pražské Divadelní fakultě AMU absolvoval v roce 2008 Katedru alternativního a loutkového divadla. Není ve stálém angažmá, hostuje na různých scénách. Z divadelních rolí, které v současné době hraje, nutno jmenovat Tristana v inscenaci Divadla ABC Tristan a Isolda. Další jeho současné účinkování na jevišti je zpravidla spojené s hudebním projevem – je tomu tak např. v holešovickém Divadle La Fabrika, kde se jako spoluautor hudby a muzikant (bubeník) podílí na inscenaci La Putyka, a v inscenaci Mistr a Žák na stejné scéně hraje Zpěvačku a Tanečníka. S jiným kolektivem účinkuje v pohybovém představení Plačky.
Mimo tyto produkce vystupuje jako hráč na kytaru ve skupině Night Work. Má na svém kontě více než deset rolí ve filmech nebo televizních seriálech (např. role Romana Gráfa ve filmu režiséra Polesného podle Vl. Párala Milenci a vrazi). S Činohrou Národního divadla spolupracuje poprvé.