Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Eva Rácová Kudláčová

Biografie

Vystudovala scénografii na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě.

Od roku 2002 působí jako scénografka a kostýmní výtvarnice v divadlech na Slovensku a v zahraničí. Spolupracovala se Slovenským národním divadlem (Fetišistky, Ksicht v rež. Soni Ferancové, Plantáž v režii Mariána Amslera, Mobil mrtvého muže, Madame Bovary a Iluze v režii Eduarda Kudláče), s Divadlem Astorka v Bratislavě (Smajlíci, režie Roman Olekšák), s Divadlem Aréna v Bratislavě (Pan Kolpert, Plyš v režii Mariána Amslera, Bůh masakru, Perfect Days, Absolvent v režii Soni Ferancové), se Studiem S v Bratislavě (Hotovo. Schluss. a Na východě nic nového v režii Eduarda Kudláče), se Státním divadlem v Košicích (Zločin a trest, Najdúch), se Studiem tance v Banské Bystrici (Sectio, Mirakulos, Be bop), s Městským divadlem v Žiline (Žena z minulosti, Mobil, Podzemní blues, Idiot, Seč, Jak v sistrech listí svist, Beat, Zločin a trest, Modrofous, Zloději, Opilí v režii Eduarda Kudláče), s Komorním divadlem v Martine (Čím tišší tón tím lepší v režii Kamila Žišky), v zahraničí spolupracovala s Národním divadlem (Sněhová královna v režii Zoji Mikotové), s Dejvickým divadlem (Love story, rež.  Marián Amsler), s Divadlem na Zábradlí, s Klicperovým divadlem v Hradci Králové, s Theatre Maison de la Poesie v Paříži (Naše malá stabilizace, rež. Lukasz Kos).

Od roku 2002 působí také jako kostýmní výtvarnice pro televizi a film. Vytvořila kostýmy pro televizní seriál Město stínů pro TV Markíza, kostýmy pro druhou sérii seriálu Rádio pro TV Markíza, kostýmy pro seriál Kdyby bylo kdyby pro TV Joj a kostýmy pro rodinné sitcomy Sekerovci a Zita na krku pro TV Markíza. Vytvořila kostýmy pro film Nebo, peklo, zem v režii Laury Sivákové a kostýmy k filmu Démoni v režii Róberta Švedy. Momentálně pracuje na filmu Žij a nech žít v režii Vladimíra Fischera.