Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Denny Ratajský

Denny Ratajský

Host Činohry

Biografie

Studium herectví na Janáčkově AMU v Brně ukončil v roce 2002 (absolvoval titulní rolí Puškinova Oněgina). V sezoně 2002-03 byl v angažmá v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, kde si zahrál např. Sigismunda v Calderónově hře Život je sen.

Od roku 2003 není v trvalém angažmá a působí především v Praze, nejčastěji v inscenacích Divadla na Fidlovačce. V současné době tam hraje mj. Perčíka ve Steinově, Bockově a Harnickově Šumaři na střeše, Spytihněva v Hostinci U kamenného stolu (podle Poláčka), Farmáře ve V+W úpravě Laneho Divotvorného hrnce (na inscenaci se podílel i jako choreograf), Jacka v Ludwigově hře V korzetu pro tetu, Pierra v Dyrekových Miláčcích a milodarech.

Hostoval i v Divadle pod Palmovkou (Libor v Procházkově komedii Ještě jednou, pane profesore) a ve Státní opeře Praha (Šumichrást Alfa v Horáčkově muzikálu Kudykam). V Městském divadle v Brně se podílel na inscenaci muzikálu Mary Poppins (spolupracoval na choreografii a účinkuje v roli Kominíka Berta). Na činoherních inscenacích se uplatňuje rovněž jako choreograf, věnuje se i tanci a stepu (získal četná uznání na stepařských soutěžích – i v zahraničí).