Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

David Uličník

Biografie

S lehkostí se pohybuje v mnoha pěveckých stylech od jazzu, přes muzikál až po svět klasické hudby. Stal se interpretem náročných muzikálových rolí, za něž byl opakovaně nominován na divadelní cenu Thálie. Mezi největší úspěchy v tomto žánru zařadil Jeana Valjeana ze slavných Bídníků (Les Misérables), nebo amerického vojáka Johnaz muzikálu Miss Saigon.
Je členem vokální senzace 4TET. Toto seskupení nepřehlédnutelných pěveckých osobností sklízí úspěchy doma i v zahraničí jedinečnou kombinací skvělých hlasů a humorné interpretace. Na svém kontě mají již tři řadová alba, která jsou ověnčena řadou ocenění, včetně zlatých a platinových desek. Na svém výletě do světa populární hudby David představil několik zajímavých hudebních ukázek. Album Hladina zvlněná je důkazem, že i v tomto žánru lze natočit písně s inteligencí a vkusem. Jako host vánočního turné Evy Urbanové pak uvedl českou verzi velkého francouzského hitu Znamení z repertoáru zpěváka Johhnyho Hallydaye.
David svůj současný koncertní program Tenor bez fraku zaměřil především na populární italské canzonety a operní árie známé i z podání těch nejzářivějších hvězd operního nebe. Na technice klasického zpěvu proto již řadu let spolupracuje s uznávanou profesorkou Martou Boháčovou.