Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Daniela Klimešová

Daniela Klimešová

Biografie

Od roku 2005, kdy zakončila studium na Divadelní akademii múzických umění, se soustavně věnuje nejrůznějším divadelním projektům v Čechách, na Moravě i v zahraničí.

V letech 2004–2007 byla součástí rezidentního projektu Divadla Archa a s režisérskou dvojicí Skutr, se kterou během těchto let spolupracovala nejen pro Divadlo Archa, navrhla kostýmy celkem pro devět inscenací (Hrdinové, projekt Bouda pro ND). V letech 2006–2011 spolupracovala s Činoherním studiem v Ústí nad Labem (Tetování, Láska práce, láska práce, Alenka v říši divu...). S režisérkou těchto her Natálií Deákovou vytvořila kostýmy k dalším inscenacím (Zámek a Mocná Afrodité v Divadle na Vinohradech, hra Králíček pro Divadlo Letí, Parchant Marylin ve Studiu Švandova divadla, Je třeba zabít Sekala a Srpen v zemi indiánů v Divadle J. K. Tyla v Plzni).

S režisérem Štěpánem Páclem tvoří od roku 2008 (Tranzit, Divadlo na Vinohradech) nejčastěji v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě (Krvavé křtiny aneb Drahomíra a její synové, Ivanov, Za vodou), v Divadle Petra Bezruče (Strýček Váňa, Kazimír a Karolína) a aktuálně také v ND v Praze (Z prachu hvězd, Jako břitva (Němcová)).

Nepravidelně, ale dlouhodobě výtvarně spolupracuje s oblíbeným divadlem Alfréd ve dvoře. Vytvořila několik autorských projektů zaměřených na pouliční chůdová divadla pro různé festivaly. Ve volném čase pracuje s dětmi a tvorbu zaměřenou na divadelní kostým, masku a loutku vyučovala na několika zahraničních workshopech (Mexiko, Taiwan).