Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Arnheiður Eiríksdóttir

Arnheiður Eiríksdóttir

Sólistka Opery

Biografie

Islandská mezzosopranistka Arnheiður Eiríksdóttir je od sezony 2020/21 sólistkou Opery Národního divadla v Praze. Debutovala zde v sezoně 2021/22 jako Rosina v Rossiniho Lazebníku sevillském.

Na scéně Národního divadla se dále představila jako Varvara (Janáček: Káťa Kabanová), Cherubín (Mozart: Figarova svatba) a Dorabella (Mozart: Così fan tutte), ve Státní opeře pak jako Oktavián (Strauss: Růžový kavalír). V Oper Köln (Kolín nad Rýnem) vystoupila jako Kuchtík ve Dvořákově Rusalce. V letech 2018–2020 byla členkou tamějšího operního studia, kde k jejím rolím patřily Carlotta (Salieri: Škola žárlivých), Svatá Margarete (Braunfels: Scény ze života svaté Jany), Jennie Hildebrand (Weill: Street Scene), Múza/Niklas (Hoffmannovy povídky pro děti), Smrt (Stravinskij: Slavík), Glückskind (Stefan Johannes Hanke: Ďábel se třemi zlatými vlasy) a Mercedes (Carmen).

Vystudovala zpěv na konzervatoři v Reykjavíku a pokračovala na vídeňské Universität für Musik und darstellende Kunst pod vedením Sebastiana Vittucciho, Christopha Ulricha Meiera a Reto Nicklera. Ještě během studií se představila jako Cherubín, Meg Page (Verdi: Falstaff) a Andronico (Händel: Tamerlán) v zámeckém divadle ve vídeňském Schönbrunnu, jako Dorabella v Daegu Opera House v Jižní Koreji a jako Jeníček (Humperdinck: Perníková chaloupka) v Islandské opeře.

V roce 2022 jí byla udělena Cena ředitele Národního divadla pro umělce do 35 let.