Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Anna Ipatieva

Anna Ipatieva

Biografie

Anna Ipatieva je absolventka Republikové umělecké školy T. H. Ševčenka v Kyjevě (1989) a ukrajinské Národní akademie umění a architektury, kde vystudovala pomníkové a chrámové malířství ve třídě prof. N. A. Storoženka (1995) a také završila své postgraduální vzdělání (1998). Od roku 1988 jsou její díla vystavována na různých uměleckých expozicích a vyhledávána soukromými sběrateli. Od roku 1994 působí jako divadelní výtvarnice. Dosud vytvořila kostýmy pro více než 50 inscenací. Její virtuózní výtvory zdůrazňují obrazovou jedinečnost postav pomocí invenčních výrazových prostředků.
Kostýmy Anny Ipatievy odhalují osobní charakterové rysy s maximální přesností, čímž se jejich tvůrce stává spoluautorem podílejícím se vedle režiséra a choreografa zásadní měrou na celkovém vyznění představení. Ipatieva navrhla kostýmy pro četné inscenace Ukrajinské národní opery, Velkého divadla v Moskvě, Michailovského divadla v Petrohradě, pro představení v Makedonii a Lotyšsku, Tatarstánu a jinde. Vytvořila kostýmy pro téměř všechny choreografie Kyjevského moderního baletu.