Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Biografie

Rumunská sopranistka Adela Zaharia, oslavovaná jako „zjevení“, je vítězkou soutěže Operalia roku 2017. V sezóně 2018 – 2019 zpívá Violettu v „La traviata“, dirigované Jamesem Conlonem v Los Angeles Opera. Debutovat bude nejen v roli Violetty, ale i v hlavní roli Donizettiho „Maria Stuarda“ v „Deutche Oper am Rhein“, kde působí již čtvrtou sezónu. V Düsseldorfu si zahraje Konstanze v „Die Entführung aus dem Serail“, Gildu v „Rigolettu“ a hlavní roli v Langeho „Schneekönigin“. Významná koncertní vystoupení zahrnují debut ve světové premiéře „Aurory“ Iaina Bella, koncert Mozartových arií v Plácidem Domingem v Praze a turné v Moskvě a Barceloně jako sólistka „Deutsche Oper am Rhein“.

V minulé sezóně si Adela Zaharia zazpívala v titulní roli „Lucia di Lammermoor“ v Bayerische Staatsoper, kde také vystupovala jako Angelica v nové producki Haydnova „Orlando Paladino“. Debutovala také v Severní Americe jako Gilda v „Rigolettu“ v Los Angeles Opera. V ansámblu „Deutsche Oper am Rhein“ její role zahrnovaly „Luciu“, Konstanze v „Die Entführung aus dem Serail“ a Gildu v „Rigolettu“. Zpívala také Paminu s „Komische Oper“ na turné v Japonsku. Mezi koncertní vystoupení patřil její debut na festivale „George Enescu Festival“, vystoupení na gala koncertě s Plácidem Domingem a Philharmonic Orchestra of Jalisco v Guadalajaře a v Beethovenově „Deváté symfonii“ s rodnou Arad State Philharmonic.

Adela Zaharia je členem ansámblu „Deitsche Oper am Rhen“ od sezóny 2015 – 2016, kdy zpívala titulní roli v Langeho „Schneekönigin“, Donnu Annu v „Donu Giovannim“ a Najade v „Ariadne auf Naxos“. Jako bývalá členka studia „Komische Oper“ zpívala také Micaëlu, Helenu v „Midsummer Night’s Dream“, princeznu Nicolettu v „L’amour des trois oranges“, Elsbeth v „Offenbach’s Fantasio“ a Paminu v Barry Koskyho produkci „Die Zauberflöte“. Objevila se také v Koskyho produkcích v Gran Teatre del Liceu, Bolshoi Theater, Edinburgh International Festival a Shanghai Grand Theater.
Během studií zpěvu a piana na akademii Gheorghe Dima Music Academy v Rumunsku Adela Zaharia zpívala role jako je Gilda, Norina a Musetta. Její koncertní repertoár zahrnuje „Carmina Burana“, Handelovo „Messiah“, Bachovo „Matthäuspassion“, Brahmovo „Ein deutsches Requiem“, Mozartovo „Requiem“ a Schumannovo „Das Paradies und die Peri“.

V roce 2012 vyhrála cenu Grand Prix v soutěži „Haricleea Darclée International Competition“.