Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Ostatní

Zlatá Praha: My tancujem swing

Nová scéna
Zlatá Praha

Vážení diváci,
Národní divadlo prodává ve všech budovách vstupenky v plné kapacitě s výjimkou první řady.
Návštěvníci představení musí podle rozhodnutí vlády o rozvolnění v oblasti kultury splnit tyto podmínky.
Vstupenky lze zakoupit na webu Národního divadla a na pokladnách  Národního divadla.

Vyberte datum

  září 2021

  čtvrtek 23. 9.
  20:00

  Zdarma

  Základní informace

  Kde hrajeme

  Nová scéna

  Přibližná délka představení

  1 hodina, bez přestávky

  Slavnostní premiéra dokumentárního filmu Ondřeje Havelky. Snímek se zaměřuje na dějiny české swingové hudby i tance od jejich počátků až po současnost.

  První projekt, který se zaměřuje na dějiny české swingové hudby i tance od jejich počátků až po současnost. Film hledá odpověď na otázku, čím swingová hudba a tanec už více než 80 let vábí mladé lidi a lidi mladé duchem, napříč dekádami, historickým vývojem, módou až do moderního 21. století. Příběhem swingu provází diváky postava průvodce, vzezřením i mluvou jako vystřižená z období první republiky.

  Období od počátků swingu až do protektorátu je zobrazeno v dobovém černobílém provedení. Potom se obraz vybarví. Film využívá postupy spojené s filmy 20.–30. let, tedy obdobím příchodu jazzově swingové kultury k nám – kruhové roztmívačky, prolínačky i mezititulky k uvození kapitol v ornamentálním rámečku jako v němých filmech. Dějiny swingové hudby a tance jsou představeny prostřednictvím archivů (ČT a NFA), ukázek tanců s prvky hraných scén a prostřednictvím krátkých rozhovorů s klíčovými osobnostmi jako je například Jiří Suchý či Petr Koura.

  Sdílet na sociálních sítích

  Praktické informace

  Kde si koupit vstupenky

  Národní divadlo nabízí vstupenky na září až prosinec 2021.

  Při koupi online vám na e-mail zašleme e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout na pokladnách Národního divadla. 

  V souladu s nařízením vlády jsou pro návštěvníky divadelních představení stanoveny
  tyto podmínky.

  Co si vzít na sebe?

  Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

  Parkování u ND

  Při návštěvě Národního divadla a Nové scény není již možné využít podzemní parking ND (vjezd z ulice  Ostrovní). Od dubna 2020 je pro veřejnost uzavřeno parkoviště pod Provozní budovou Národního divadla. Délka rekonstrukce se odhaduje na rok a půl. Důvodem oprav garáží je nejen jejich špatný stav, ale také skutečnost, že parkovací stání byla budována na menší velikost automobilů, než jaké můžeme potkávat na ulicích dnes.

  Občerstvení na Nové scéně

  Pro občerstvení na Nové scéně využijte Café Nona