

Zahajovací večer Zlaté Prahy - Václav Hudeček a jeho hosté
Základní informace
Nová scéna
Přibližná délka představení1 hodina 30 minut, bez přestávky
Zahájení letošního 58. ročníku mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha se ujme legendární český houslový virtuóz Václav Hudeček.
Spolu s ním se v programu slavnostního koncertu představí i dva mladí špičkoví houslisté Jan Mráček a Josef Špaček, které s Václavem Hudečkem pojí kromě přátelství také skutečnost, že oba v minulosti excelovali na Hudečkově letní houslové akademii v Luhačovicích.
Houslové mistrovství vynikne ve skladbách A. Vivaldiho, J. S. Bacha či G. Ph. Telemanna, v dalších skladbách pak Václav Hudeček pozve na scénu další výrazné osobnosti české hudby: mezzosopranistku Štěpánku Pučálkovou a hornistu a dirigenta Radka Baboráka. Jím vedený komorní orchestr Česká Sinfonietta zároveň doprovodí všechny sólové výkony.
Večerem bude provázet moderátor Jiří Vejvoda.
Slavnostní zahájení Zlaté Prahy živě přenáší Česká televize na kulturním kanálu ČT art.
Foto a video galerie
Sdílet na sociálních sítích
Praktické informace
Kde si koupit vstupenky
Při koupi online je možné získat e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout v pokladnách Národního divadla.
Národní divadlo prodává vstupenky až na 6 měsíců dopředu – v současné době na květen–říjen 2025. Prodej je zahájen vždy 1. den v měsíci v 9 hodin, s výjimkou ledna, kdy předprodej začíná až 2. den kvůli státnímu svátku.
Co si vzít na sebe?
Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.
Parkování u Národního divadla
Při návštěvě Národního divadla a Nové scény je možné využít podzemní parking ND (parkoviště pod Provozní budovou Národního divadla - vjezd z ulice Ostrovní).
Ceník a provozní řád