Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Taneční centrum Praha – konzervatořTaneční centrum Praha – konzervatoř
Balet
Taneční centrum Praha – konzervatoř

Absolventské představení 2024

Stavovské divadlo

Základní informace

Kde hrajeme

Stavovské divadlo

Soubor

Taneční centrum Praha – konzervatoř

Přibližná délka představení

1 hodina 40 minut, 1 přestávka (20 minut)

O inscenaci

Vážení kolegové, studenti, rodiče a diváci tanečního divadla,

již 30 let nabízíme mimořádně talentovaným a zvídavým dětem, jejichž rodiče mají vysoké nároky na jejich vzdělání, unikátní vzdělávací koncepci „konzervatoř – gymnázium“. Naši učitelé a předchůdci založili v roce 1961 první umělecký soubor „současného“ tance ve Střední Evropě. To jsou naše kořeny. Proto jsme při budování konzervatoře, hned po roce 1989, vždy dbali o neustálé propojení tréninkového procesu se scénickou praxí a promyšlenou dramaturgií po celou dobu osmiletého studia. Kompetence absolventů se netýkají jen interpretace – tedy řemeslného vybavení v klasických, současných a etnických tanečních technikách, výrazových schopností, pohybové a prostorové inteligence a mimořádné rytmické, resp. hudební paměti. Našim studentům umožňujeme naplno „dělat“ divadlo a kulturu – seznámit se s tvůrčími a inscenačními postupy, scénickými technologiemi, ale také s kulturním managementem, grantovou diplomacií a komplexní rehabilitační péčí nezbytnou pro profesionální kariéru. Vše jsou to zcela nová kritéria uměleckého školství …. a bezpečně to funguje. Nakonec – posuďte sami.

Příjemný večer s juniorským tanečním divadlem.

Foto a video galerie

  Sdílet na sociálních sítích

  Mohlo by vás zajímat

  Praktické informace

  Kde si koupit vstupenky

  Národní divadlo prodává vstupenky až na 6 měsíců dopředu. V současné době je možné zakoupit vstupenky na představení Činohry, Baletu, Opery a Laterny magiky konaná v měsících červen až listopad 2024.

  Při koupi online je možné získat e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout v pokladnách Národního divadla.

  Co si vzít na sebe?

  Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

  Parkování u Stavovského divadla

  U Stavovského divadla bohužel není možnost parkování, ale využít lze hlídané parkoviště v obchodních domech Kotva (Revoluční 1/655, Praha 1) či Palladium (Na Poříčí 1079/3a, Praha 1).

  Občerstvení ve Stavovském divadle

  Vyhněte se frontě a rezervujte si občerstvení na přestávku. 
  Rezervujte si občerstvení po příchodu do divadla na baru, který vám nejvíce vyhovuje. Objednávka na vás bude čekat s vaší jmenovkou. Platit můžete hotově nebo kartou. 

  Nápojový lístek (PDF, 60 kB)