Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Prohlídka

Prohlídka Židovské Prahy po koncertě Zemlinsky-Mozart

Prohlídka Židovské Prahy
Festival Zemlinsky150

Vážení diváci,
Národní divadlo prodává ve všech budovách vstupenky v plné kapacitě s výjimkou první řady.
Návštěvníci představení musí podle rozhodnutí vlády o rozvolnění v oblasti kultury splnit tyto podmínky.
Vstupenky lze zakoupit na webu Národního divadla a na pokladnách  Národního divadla.

Základní informace

Kde hrajeme

Prohlídka Židovské Prahy

Přibližná délka představení

50 minut, bez přestávky

Po koncertě

Zemlinsky–Mozart ve Španělské synagoze vás zveme na moderovanou procházku Prahou.

U příležitosti 150. výročí narození skladatele, dirigenta a pedagoga Alexandra Zemlinského se uskuteční ve dnech 8. – 10. října 2021 hudební festival k jeho poctě. V rámci festivalu proběhnou čtyři komorní koncerty, na nichž zazní jak skladby Zemlinského, tak i jeho současníků a skladatelů, kteří mu byli osobně blízcí. Festival vyvrcholí slavnostním koncertem ve Státní opeře 10. října, kde se představí ve světové premiéře fragment z opery Malva, kterou zorchestroval muzikolog Antony Beaumont. Na koncertech se představí Sbor a Orchestr Státní opery, sólisté Opery i zahraniční hosté Johanni van Oostrum, Michael Nagy, violoncellista Claudio Bohorquez a Zemlinsky Quartet.

Ze světa tónů se vydáme na  místa, kde se v době působení Alexandra Zemlinskeho v Praze setkávala německy mluvící společnost. Zmíníme salóny, kde se filozofovalo, muzicírovalo, ale i slavilo. Dozvíme se, co Gustava Mahlera či Franze Werfela spojovalo s Alexandrem Zemlinskym. Projdeme se po Příkopech, kam přes týden pražští Němci (i ti židovského původu) chodívali obchodně a o nedělích pro zábavu. Nakonec zamíří naše cesta k Novému německému divadlu, působišti Zemlinského, kde si začátkem dvacátého století podávali kliku světově známi umělci.

Průvodkyně: Alena Navrátilová

Prohlídka je dvojjazyčná - česky, německy

Při nákupu vstupenky na jakýkoli koncert festivalu Zemlinsky 150 získáte 20% slevu na další koncerty a doprovodné programy v rámci festivalu.

Sdílet na sociálních sítích