Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Zemlinsky150
Koncert

Musica non grata: Zemlinsky-Mozart

Festival Zemlinsky150

Španělská synagoga
Festival Zemlinsky150
Koncert
Musica non grata

Základní informace

Kde hrajeme

Španělská synagoga

Přibližná délka představení

54 minut, bez přestávky

Koncert je součástí festivalu Zemlinsky 150

ND+ Dramaturgický úvod:
Muzikolog Antony Beaumont představí skladatele Alexandra Zemlinského a jeho život v Praze. Přednáška je v anglickém jazyce. Text v českém jazyce bude k dispozici na místě.

Po koncertě Zemlinsky–Mozart ve Španělské synagoze vás zveme na moderovanou procházku Prahou.

Při nákupu dvou a více vstupenek na koncerty a doprovodné programy v rámci festivalu získáte slevu 20%.

U příležitosti 150. výročí narození skladatele, dirigenta a pedagoga Alexandra Zemlinského se uskuteční ve dnech 8. – 10. října 2021 hudební festival k jeho poctě. V rámci festivalu proběhnou čtyři komorní koncerty, na nichž zazní jak skladby Zemlinského, tak i jeho současníků a skladatelů, kteří mu byli osobně blízcí. Festival vyvrcholí slavnostním koncertem ve Státní opeře 10. října, kde se představí ve světové premiéře fragment z opery Malva, kterou zorchestroval muzikolog Antony Beaumont. Na koncertech se představí Sbor a Orchestr Státní opery, sólisté Opery i zahraniční hosté Johanni van Oostrum, Michael Nagy, violoncellista Claudio Bohorquez a Zemlinsky Quartet.

Účinkující

  • 2022-2023

O koncertu

Smyčcový kvartet byl dlouho považován za mistrovskou kategorii kompozičního umění. Zemlinského Smyčcový kvartet č. 3 zazní společně s proslulým tzv. „Disonantním“ kvartetem Wolfganga Amadea Mozarta. Zemlinsky nebyl pouze skladatel a pedagog, ale také dirigent. Sedmnáct let působil jako šéf opery Nového německého divadla a jeho dirigentské umění daleko přesahovalo hranice Prahy. Ceněn byl především jako interpret Mozartova díla.

Program: 
Alexander Zemlinsky: Smyčcový kvartet č. 3, op 19
Wolfgang Amadeus Mozart: Smyčcový kvartet C dur, "Disonantní"

Sdílet na sociálních sítích