Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Tematická prohlídka Státní opery – Divadelní technika (Tajemství zákulisí)Tematická prohlídka Státní opery – Divadelní technika (Tajemství zákulisí)

Prohlídka Státní opery – Tajemství zákulisí

Tematická prohlídka, se kterou nahlédnete do skrytých míst za kulisami, kam se běžný návštěvník nepodívá a prozkoumáte svět jevištní techniky a technologie.

Státní opera
Tematická prohlídka

Základní informace

Kde hrajeme

Státní opera

Přibližná délka představení

1 hodina 30 minut, bez přestávky

Nastudování

v češtině

Sraz účastníků: cca 5 minut před termínem prohlídky před hlavním vchodem do budovy Státní opery, který se nachází na Wilsonově ulici, v těsné blízkosti magistrály, Národního muzea a Hlavního nádraží. Prosíme o dochvilnost, po začátku prohlídky již vstup do budovy není možný.

Tematická prohlídka v českém jazyce, se kterou nahlédnete do skrytých míst za kulisami, kam se běžný návštěvník nepodívá a prozkoumáte svět jevištní techniky a technologie.

O prohlídce

Rádi byste zjistili, jak to vypadá v orchestřišti, zkušebnách, ve skladu dekorací, pod točnou a dalších místech skrytých za kulisami? Chtěli byste se dozvědět zajímavosti o jevištní technologii a technice a nahlédnout třeba do strojovny?

Zájemce o prohlídku se nejprve ve stručnosti seznámí s historií a současností budovy, poté se mu naskytne výjimečná možnost v doprovodu jevištního mistra nahlédnout i do prostor, kam se běžný divadelní návštěvník nepodívá.

Kapacita: 20 osob | Kontaktní osoba: Nikola Bruder

Další tematické prohlídky

Sdílet na sociálních sítích

Mohlo by vás zajímat

Praktické informace

Kde si koupit vstupenky

Národní divadlo prodává vstupenky až na 6 měsíců dopředu. V současné době je možné zakoupit vstupenky na představení Činohry, Baletu, Opery a Laterny magiky konaná v měsících červen až listopad 2024.

Při koupi online je možné získat e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout v pokladnách Národního divadla.

Co si vzít na sebe?

Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

Parkování u Státní opery

Při návštěvě Státní opery můžete sjet ulicí Wilsonova z levého pruhu těsně před budovou do nadzemních garáží Parking Centrum, cena za parkování činí 60 Kč za hodinu.

Občerstvení ve Státní opeře

Vyhněte se frontě a rezervujte si občerstvení na přestávku. 
Rezervujte si občerstvení po příchodu do divadla na baru, který vám nejvíce vyhovuje. Objednávka na vás bude čekat s vaší jmenovkou. Platit můžete hotově nebo kartou.

Nápojový lístek (PDF, 60 kB)