Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Ostatní

Petar Introvič HANSPAULSKÉ BLUES

Nová scéna
Zlatá Praha

Vyberte datum

  září 2022

  čtvrtek 22. 9.
  18:00

  Prodej nezahájen

  Zlatá Praha

  Základní informace

  Kde hrajeme

  Nová scéna

  Rezervace vstupenek na www.festivalzlatapraha.cz.

  Slavnostní premiéra dokumentárního snímku režiséra Michala Rákosníka o českém bluesovém zpěvákovi.

  O inscenaci

  Pražská Hanspaulka se v průběhu let stala pojmem v dějinách hudby. V legendárním Hostinci U Tyšerů se skoro dvacet let hrálo nekonečné blues. Zahrát si mohly nové kapely, náhodná seskupení i fungující kapely. Jednou z ikonických kapel Hanspaulky byla už v roce 1971 založená bluesová formace s přesahy do rocku a funky s názvem Bluesberry. Ta se vytvořila kolem jedné ze zásadních postav hanspaulské scény, kytaristy, zpěváka a hráče na foukací harmoniku Petara Introviče. Vyprávět o něm budou Ivan Hlas, asi nejúspěšnější hudebník, který na Hanspaulce začínal, a Václav Kopta, který byl Introvičovým spoluhráčem z kapely a zároveň se prosadil jako herec. Dokument bude nejen portrétem výrazné autorské osobnosti, ale také svébytné scény, svébytného hudebního žánru a svébytné pražské čtvrti.

  Sdílet na sociálních sítích

  Praktické informace

  Kde si koupit vstupenky

  Národní divadlo prodává vstupenky až na šest měsíců dopředu. Od 1. června od 9 hodin je možné zakoupit vstupenky na představení Činohry, Baletu, Opery a Laterny magiky konaná od června do listopadu 2022.

  Při koupi online je možné získat e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout v pokladnách Národního divadla.

  Co si vzít na sebe?

  Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

  Parkování u ND

  Při návštěvě Národního divadla a Nové scény je možné využít podzemní parking ND (parkoviště pod Provozní budovou Národního divadla - vjezd z ulice  Ostrovní), který je od 3. prosince 2021 po generální rekonstrukci opět otevřen pro veřejnost. Ceník a provozní řád naleznete zde.

   

  Občerstvení na Nové scéně

  Pro občerstvení na Nové scéně využijte Café Nona