Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Taneční škola Dany Gregorové I PanenkaTaneční škola Dany Gregorové I Panenka
Ostatní
Taneční škola Dany Gregorové

Panenka

O malé panence, která světem fantazie protančila cestu tam a zase zpět.

Nová scéna

Z důvodu technického vylepšování prodejního systému Colosseum dojde v úterý 21. 3. 2023 od 23:00 k odstávce, a tedy nefunkčnosti webového prodeje. Předpokládaný čas odstávky bude cca 7 hodin. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.

Vyberte datum

  květen 2023

  úterý 9. 5.
  18:00

  Vstupenky jsou k dispozici

  Základní informace

  Kde hrajeme

  Nová scéna

  Soubor

  Taneční škola Dany Gregorové

  Příběh o panence, kterou její holčička opustila na dětském hřišti a ta v touze po dobrodružství a pohlcena vlastní zvědavostí, objevuje krásu světa fantazie. Na své cestě navštěvuje místa, kde se kroky mění v tanec, zvuky v melodii a přání ve skutečnost.

  Účinkující

  • 2022-2023
  • 2023-2024

  O inscenaci

  Ten podvečer byl zdánlivě obyčejný, jako každý jiný. Na dětském hřišti si hrají děti. Tančí, skáčou, rozpočítávají se, hrají si, zkrátka jak to malé děti dělají. Je ale čas jít domů, k večeři a do hajánek. Také malá holčička, jejíž jméno neznáme, se těší na svojí maminku. Ta už na ni volá: Hola, pojď domů…".

  Jakmile to holčička zaslechne, vynoří se z chumlu ostatních dětí a s radostí běží za maminkou. Jenže ouha, na zemi zůstane malá panenka, holčičce je tuze podobná. Je sama, opuštěná.

  Ach jo, zase mě tu nechala. To se jí stává tak často. A já jsem potom vždycky smutná… To přece nejde, takhle na nás panenky zapomínat. Máme taky svoje radosti a sny… Nemůžeme pořád čekat, jestli si nás malé holčičky všimnou."

  Být sama? To je někdy vlastně príma! Těch snů, co se mi může splnit. Co kdybych se rozhodla víc cestovat? Teď, když mě nikdo nepotřebuje, to půjde vlastně skoro samo!"

  Foto a video galerie

   Sdílet na sociálních sítích

   Partneři Taneční školy Dany Gregorové a inscenace
   Panenka
   IMMO LeasingAutoOutletLíbezniceatelier VV Stavebniny Srb

   Praktické informace

   Kde si koupit vstupenky

   Národní divadlo prodává vstupenky až na šest měsíců dopředu. Od 1. března od 9 hodin je možné zakoupit vstupenky na představení Činohry, Baletu, Opery a Laterny magiky konaná do konce srpna 2023.

   Při koupi online je možné získat e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout v pokladnách Národního divadla.

   Co si vzít na sebe?

   Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

   Parkování u ND

   Při návštěvě Národního divadla a Nové scény je možné využít podzemní parking ND (parkoviště pod Provozní budovou Národního divadla - vjezd z ulice  Ostrovní).

   Ceník a provozní řád

   Občerstvení na Nové scéně

   Pro občerstvení na Nové scéně využijte Café Nona