Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Opera

Opera nás baví

Cyklus zábavných a vzdělávacích pořadů pro děti a rodiče

Stavovské divadlo
Pro děti
Pro celou rodinu
ND+

Vážení diváci,
Národní divadlo prodává ve všech budovách vstupenky v plné kapacitě s výjimkou první řady.
Návštěvníci představení musí podle rozhodnutí vlády o rozvolnění v oblasti kultury splnit tyto podmínky.
Vstupenky lze zakoupit na webu Národního divadla a na pokladnách Národního divadla.

Vyberte datum

 • leden
 • únor
 • březen
 • duben
 • květen
 • červen
  leden 2022

  neděle 23. 1.
  11:00

  Posledních 14 vstupenek

  Pro děti
  Pro celou rodinu
  ND+
  únor 2022

  sobota 12. 2.
  11:00

  Vstupenky jsou k dispozici

  Pro děti
  Pro celou rodinu
  ND+
  březen 2022

  neděle 27. 3.
  11:00

  Vstupenky jsou k dispozici

  Pro děti
  Pro celou rodinu
  ND+
  duben 2022

  sobota 23. 4.
  11:00

  Vstupenky jsou k dispozici

  Pro děti
  Pro celou rodinu
  ND+
  květen 2022

  neděle 15. 5.
  11:00

  Vstupenky jsou k dispozici

  Pro děti
  Pro celou rodinu
  ND+
  červen 2022

  neděle 12. 6.
  11:00

  Vstupenky jsou k dispozici

  Pro děti
  Pro celou rodinu
  ND+

  Základní informace

  Kde hrajeme

  Stavovské divadlo

  Přibližná délka představení

  1 hodina 30 minut, bez přestávky

  Nastudování

  V češtině

  Poznejte krásy a zajímavosti operního světa. Vaší průvodkyní nebude nikdo jiný než emeritní sólistka Opery Národního divadla, paní Jiřina Marková-Krystlíková. Každý měsíc společně nahlédnete do hudebních a divadelních tajů opery, seznámíte se s hudebními nástroji, hudebními skladateli, podíváte se zblízka na divadelní kostýmy a zúčastníte se soutěží.

  Účinkující

  • 2021-2022

  O inscenaci

  Cyklus zábavních a vzdělávacích pořadů pro děti od 5 let a rodiče.

  Pořadem provází Jiřina Marková-Krystlíková dlouholetá sólistka Opery Národního divadla, pedagožka, zakladatelka a umělecká vedoucí Dětské opery Praha a neúnavná propagátorka operního umění

  Program sezony 2021/2022

  so 18. 9. 2021          Slavní jubilanti (František Škroup a Antonín Dvořák)
  Letos si připomínáme kulatá výročí narození dvou významných skladatelů spojených s dějinami Národního divadla. 3. června uplynulo 220 let od narození Františka Škroupa, známého především jako autora nápěvu písně Kde domov můj. Mimo ni složil také opery Dráteník, Oldřich a Božena, Libušin sňatek a Kolumbus. Po dvacet let stál v čele Stavovského divadla jako první kapelník. Druhým jubilantem je Antonín Dvořák, narozený před 180 lety 8. září 1841. Svoji uměleckou dráhu spojil s Národním divadlem nejprve jako violista Prozatímního divadla a později jako skladatel, jehož opery měly premiéry v Národním divadle.

  so 23. 10. 2021        Gioachino Rossini
  Gioachino Rossini patří mezi nejhranější operní skladatele a jeho Lazebník sevillský, jehož novou inscenaci připravujeme na říjen 2021, mezi nejhranější a nejoblíbenější operní komedie. Vedle jeho díla hudebního se seznámíte třeba i s jeho kuchařským recepty.

  ne 21. 11. 2021        Německá opera
  Dějiny německé opery se začaly psát už v první polovině 17. století, tedy nedlouho po zrození opery v Itálii. V průběhu dalších století vznikly stovky oper na německé texty a dodnes jsou s úspěchem uváděny Mozartovy singspiely, opery rovněž v Praze působícího Carla Marii von Webera, Richarda Wagnera, Richarda Strausse a dalších. Mnoho německých umělců přispělo k rozvoji opery v českých zemích.

   ne 5. 12. 2021          Čeští kantoři (J. J. Ryba ad.)
  V období Adventu a Vánoc zaznívá v bezpočtu provedení Česká mše vánoční rožmitálského kantora Jakuba Jana Ryby. Kdo to ale byli kantoři a jak se podíleli na šíření hudby a hudební vzdělanosti v Čechách a na Moravě?

   ne 23. 1. 2022          W. A. Mozart
  V lednu si připomínáme narozeniny jednoho z nejobdivovanějších a nejmilovanějších skladatelů všech dob, Wolfganga Amadea Mozarta. Jak se protnuly jeho životní cesty s Prahou, Stavovským divadlem a nejen to připomene Opera nás baví.

   so 12. 2. 2022          Procházky hudební Prahou III.
  V Praze se narodilo mnoho významných hudebníků, skladatelů, zpěváků, mnoho z nich v Praze žilo a pracovalo, mnoho osobností světové hudby Prahu navštívilo. Na pomyslné procházce hlavním městem navštívíme místa spojená se svými slavnými obyvateli nebo návštěvníky.

   ne 27. 3. 2022          Georges Bizet
  Životem autora Carmen, opery, bez které se už bezmála 150 let neobejde repertoár žádného operního domu na světě, a jejíž nová inscenace bude od března 2022 opět na repertoáru Národního divadla, vás provede Jiřina Marková Krystlíková a její hosté.

   so 23. 4. 2022          Pohádkové opery
  Pohádky a pohádkové bytosti se staly námětem mnoha oper. S některými čerty, ďábly, vílami, čarodějnicemi nebo mluvícími zvířaty se budete moct seznámit při dubnovém  setkání s operou.

   ne 15. 5. 2022          Bedřich Smetana
  V květnu 2022 zazní v nové inscenaci Opery Národního divadla Prodaná nevěsta Bedřicha Smetany. Přijďte se seznámit s historií vzniku i provozování naší nejoblíbenější opery a s osudy jejího autora.

   ne 12. 6. 2022          Opereta
  Jaký je rozdíl mezi operou a operetou, kdo byli její nejslavnější tvůrci a jakou operetu pro vás ve Státní opeře připravujeme na začátek sezony 2022/2023, to všechno se dozvíte.

  Sdílet na sociálních sítích

  Z našeho e-shopu

  Opera nás baví

  první kniha o opeře pro děti i rodiče

  549 Kč

  Skladem 5 kusů

  Praktické informace

  Kde si koupit vstupenky

  Národní divadlo nabízí vstupenky na leden až červen 2022.

  Od 2. ledna 2022 je zahájen prodej vstupenek na představení do konce června 2022. Předprodej vstupenek na všechna představení (Baletu, Činohry, Laterny magiky a Opery) je v prodeji na 6 měsíců dopředu. 

  Při koupi online vám na e-mail zašleme e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout na pokladnách Národního divadla. 

  V souladu s nařízením vlády jsou pro návštěvníky divadelních představení stanoveny
  tyto podmínky.

  Co si vzít na sebe?

  Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

  Parkování u Stavovského divadla

  U Stavovského divadla bohužel není možnost parkování, ale využít lze hlídané parkoviště v obchodních domech Kotva (Revoluční 1/655, Praha 1) či Palladium (Na Poříčí 1079/3a, Praha 1).

  Občerstvení ve Stavovském divadle

  Vyhněte se frontě a rezervujte si občerstvení na přestávku. 
  Rezervujte si občerstvení po příchodu do divadla na baru, který vám nejvíce vyhovuje. Objednávka na vás bude čekat s vaší jmenovkou. Platit můžete hotově nebo kartou. 

  Nápojový lístek