Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Jekatěrina Krovatěva

Biografie

Lyrická sopranistka Jekatěrina Krovatěva debutovala v Opeře Národního divadla jako První žínka v Rusalce Antonína Dvořáka (Státní opera, 2. 3. 2023).
Narodila se v sibiřském městě Novokuzněck v Rusku. Účastnila se mnoha mezinárodních soutěží, festivalů a recitálů. Na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech získala 1. cenu v kategorii Junior, na Mezinárodní soutěži Schneidera-Trnavského 2. cenu (Trnava, Slovensko) a na Soutěži mladých zpěváků „Spazio Musica“ (Orvieto, Itálie) Cenu diváků. Jekatěrina studuje na Janáčkově akademii múzických umění v Brně ve třídě Natalie Romanové-Achaladze. V Komorní opeře HF JAMU účinkovala v listopadu 2021 v roli Miss Wordsworth v opeře Benjamina Brittena Albert Herring a jako Blanche de la Force v Dialozích karmelitek Francise Poulenca. V Národním divadle Brno se představila jako Esmeralda v Prodané nevěstě Bedřicha Smetany.