Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Činohra

Nová krev: Člověk a politika

Nová scéna

Základní informace

Kde hrajeme

Nová scéna

Přibližná délka představení

1 hodina 30 minut, bez přestávky

Hrajeme

v horním foyer Nové scény

„(Procítěně.) Je ještě tolik nekonečného utrpení, že by to mělo popřít veškerý smysl života. Až na pravou lásku je všechno kolem politika.“ 

Účinkující

  • 2022-2023

Tvůrci

Koncept, režie a scénografie
Marta HermannováAnna Vohralíková
Asistentka režie
Leona Primová

Politika je v médiích, na tiskovkách, na olympijských hrách, v hospodských rozhovorech, v ranním černém čaji, v popcornu i v divadle. A to je dobře. A to je dobře? Je to dobře? Je?

Večer scénického čtení neskrytě politických textů, které vznikly na tvůrčí dílně Člověk a politika v Činohře ND a vycházejí z materiálu sesbíraného dokumentární metodou verbatim. Zazní texty Odkud se bere politické přesvědčení Proces 2. Jejich autorkami jsou studentky pražského Gymnázia J. Nerudy Viktorie Spurná, Kateřina Špálová, Anna Bidlová, Emma Lebeslé, Karolína Krokavcová, Agáta Chlebová a Klára Pelikánová. 

„Víte jaký je rozdíl mezi politiky a holuby?“

Sdílet na sociálních sítích

Praktické informace

Kde si koupit vstupenky

Národní divadlo prodává vstupenky až na šest měsíců dopředu. Od 1. února od 9 hodin je možné zakoupit vstupenky na představení Činohry, Baletu, Opery a Laterny magiky konaná do konce července 2023.

Při koupi online je možné získat e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout v pokladnách Národního divadla.

Co si vzít na sebe?

Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

Parkování u ND

Při návštěvě Národního divadla a Nové scény je možné využít podzemní parking ND (parkoviště pod Provozní budovou Národního divadla - vjezd z ulice  Ostrovní).

Ceník a provozní řád

Občerstvení na Nové scéně

Pro občerstvení na Nové scéně využijte Café Nona