Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Filip Rajmont

Filip Rajmont

Člen Činohry

Biografie

Pochází z divadelnické rodiny – svou vizáží nezapře, že je vnukem E. F. Buriana, synem herečky Kateřiny Burianové a režiséra Ivana Rajmonta. Při rozhodování o svém povolání neměl jistě pochyby, jakou cestou se dá. Vystudoval herectví na Divadelní fakultě AMU v Praze (absolvoval v roce 2000).

Po absolutoriu se stalo jeho prvním působištěm Klicperovo divadlo v Hradci Králové, kde se mu dostalo mnoha pěkných hereckých příležitostí – spolupracoval především s režisérem Vladimírem Morávkem na čechovovských inscenacích: ve Třech sestrách hrál Andreje, v Rackovi Trigorina a ve Strýčku Váňovi Astrova, v Goldflamově Písku byl Ríšou, v Rajmontově inscenaci Goethova Fausta hrál Mefista, v Molierově Donu Juanovi (rež. I. Rajmont) Sganarella atd.

Z Klicperova divadla odešel v roce 2005, od roku 2010 je členem Činohry ND. Je možné ho vidět na několika pražských scénách – v Divadle Komedie (Předtím / Potom, režie Dušan Pařízek), v Divadelním spolku Kašpar (Ragueneau v Rostandově Cyranovi), v Divadle Viola (Jsem tvého života amen, rež. Ivan Rajmont) či v netradičním prostoru v Jindřišské věži (Lord Bobkins ve Wildeových Lordech).

Aktualizace: prosinec 2019

V minulosti v Národním divadle

Libor

Zbyhoň!

režie

J. Frič (2018)

Partes

Mlynářova opička

režie

Š. Pácl (2017)

Soudce

Figarova svatba

režie

M. Dočekal (2012)

Gustík

Duše - krajina širá

režie

I. Rajmont (2005)

Benvolio

Romeo a Julie

režie

V. Morávek (2003)

Film a televize

Pouta

režie

R. Špaček (2009)

Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště

režie

V. Morávek (2005)

Nuda v Brně

režie

V. Morávek (2003)

Zatracení

režie

D. Svátek (2002)

Stříbrný a Ryšavec

režie

V. Drha (1998)

Čarodějovy námluvy

režie

V. Drha (1997)

Foto a video galerie