Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Nikola Márová – foto: Martin DivisekNikola Márová – foto: Martin Divisek
Ostatní

Nikola Márová: portrét primabaleríny

Slavnostní premiéra dokumentu o první sólistce Baletu ND

Nová scéna
Zlatá Praha

Základní informace

Kde hrajeme

Nová scéna

Rezervace vstupenek na www.festivalzlatapraha.cz.

Slavnostní premiéra dokumentárního snímku Martina Kubaly o primabaleríně Baletu Národního divadla.

O inscenaci

V divadelní sezóně 2021/2022 se Nikole Márové začal plnit její životní sen. Byla obsazena do titulní role v baletu Romeo a Julie. Ve své kariéře, kdy je od roku 2006 první sólistkou Národního divadla a tančila v desítkách významných baletních představení prakticky všech světových i tuzemských choreografů, nikdy netančila roli Julie. Portrét této výjimečné umělkyně bude pohledem do jejího profesionálního i soukromého života. Nikola je totiž také maminkou desetiletého syna Maxe. V dokumentu se setkáme s tím, co představuje být opravdovou primabalerínou. Je to obrovská sebekázeň, trýzeň a většinou i bolest. Fyzická bolest je nedílnou součástí života každé baletky. Budeme sledovat realizaci několika nových představení Národního divadla, která měla premiéru během uplynulé divadelní sezóny. O Nikole budou hovořit její blízcí, světoví choreografové a taneční pedagogové.

A zda si Nikola přes všechny peripetie zatančila vysněnou roli Julie, se dozvíme v premiéře 23. září na MTF Zlatá Praha. 

Sdílet na sociálních sítích

Praktické informace

Kde si koupit vstupenky

Národní divadlo prodává vstupenky až na šest měsíců dopředu. Od 1. září od 9 hodin je možné zakoupit vstupenky na představení Činohry, Baletu, Opery a Laterny magiky konaná do konce února 2024.

Při koupi online je možné získat e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout v pokladnách Národního divadla.

Co si vzít na sebe?

Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

Parkování u ND

Při návštěvě Národního divadla a Nové scény je možné využít podzemní parking ND (parkoviště pod Provozní budovou Národního divadla - vjezd z ulice  Ostrovní).

Ceník a provozní řád

Občerstvení na Nové scéně

Pro občerstvení na Nové scéně využijte Café Nona