Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Koncert

Národní na vodě

Koncert sólistů a Orchestru Státní opery

Venku
Koncert
Open-air

Vážení diváci,

V prodeji jsou vstupenky na měsíce červen až září 21.

Návštěvníci představení musí podle rozhodnutí vlády o rozvolnění v oblasti kultury splnit tyto podmínky. Pro prohlídky budov platí tyto podmínky.

Vstupenky lze zakoupit na webu Národního divadla a na pokladnách  Národního divadla. 

Vyberte datum

  červen 2021

  sobota 26. 6.
  20:00

  Zdarma
  Koncert
  Open-air

  Základní informace

  Kde hrajeme

  Venku

  Pojďte se nechat unášet na vlnách klasiky!

  Přímo v centru Prahy, na březích Vltavy se můžete těšit na to nejznámější, nejkrásnější a nejzvučnější z operního repertoáru Národního divadla. Trasu lodi s hudebními zastávkami si můžete stáhnout zde.

  Pomyslnou třešničkou na dortu červnového operního programu bude open air akce s názvem NÁRODNÍ NA VODĚ, která se uskuteční v termínech 19. a 26. června ve večerních hodinách na Vltavě v centru Prahy.

  Účinkující

  • 2020-2021
  • 2021-2021

  Open air akce s názvem NÁRODNÍ NA VODĚ proběhne v sobotu 19. a 26. června vždy od 20:00. Orchestry Národního divadla a Státní opery spolu se svými sólisty představí to nejlepší, co operní repertoár první české scény nabízí. Celá akce bude ZDARMA.
  Přivezeme vám po Vltavě to nejlepší a nejzvučnější z operního repertoáru – těšit se můžete na skvosty z českých i světových oper. Přijďte si vychutnat krásy operních skladeb z břehů Vltavy.

  Stanoviště, kde loď na své cestě zastaví:
  20:00 - mezi Střeleckým ostrovem a Kampou

  Zazní ukázky například z Verdiho La traviatyRigolettaAidy, Čajkovského Labutího jezera, Mascagniho Sedláka kavalíra a Pucciniho Bohémy

  Supermoderní plavidlo Bella Bohemia, které zapůjčila společnost Prague Boats, je na elektrický pohon – jeho provoz tedy nijak nebude narušovat živou hudební produkci.
  Partnerem akce je agentura CzechTourism a portál Kudy z nudy.

  Akce se koná pod záštitou ministra kultury Lubomíra Zaorálka a primátora hl. města Prahy Zdeňka Hřiba.  

  V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.

   

  Sdílet na sociálních sítích