Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Stavovské divadlo - hlediště
Koncert

Mozartovy narozeniny 2022

Stavovské divadlo
Koncert

Základní informace

Kde hrajeme

Stavovské divadlo

Přibližná délka představení

2 hodiny 10 minut, 1 přestávka 20 minut

La finta giardiniera
Průvodce operou
La finta giardiniera

Ondřej Havelka 

Upozornění pro diváky
Během představení se budou pořizovat fotografie a audiovizuální záběry pro propagační, reportážní a archivní účely. Zakoupením vstupenky poskytuje divák souhlas se zachycením své podoby při pořizování zvukově obrazového záznamu představení a s tím, že takto pořízený záznam bude použit ve výše uvedeném smyslu.

Tradiční koncert ve Stavovském divadle ve výroční den narození Wolfganga Amadea Mozarta

Účinkující

  • 2022-2023

O inscenaci

S hudbou a osobností Wolfganga Amadea Mozarta často spojujeme nápaditost, hravost, energičnost a mládí. To nás inspirovalo při přípravě programu Mozartových narozenin 2022. V první části koncertu zazní ukázky z komické opery La finta giardiniera, kterou Mozart napsal ve svých osmnácti letech. Vedle vynikající představitelky mozartovských rolí, sólistky Opery Národního divadla, Kateřiny Kněžíkové, vystoupí představitelé nejmladší české pěvecké generace, z nichž se někteří zdokonalují právě pod Kateřininým inspirativním vedením. Také v orchestru zasednou mladí interpreti, členové Barokního orchestru Pražské konzervatoře (umělecké vedení: Jakub Kydlíček), kteří budou moci vedle zběhlých hráčů Orchestru Národního divadla získat nejen nové zkušenosti, ale zároveň projevit mladistvý zápal a bravuru.
Pouze v superlativech lze mluvit o českém klavírním virtuosovi Miroslavu Sekerovi, který přednese klavírní part posledního Mozartova klavírního koncertu z roku 1791. Svůj talent, který uplatnil už v dětství, kdy byl díky umění hry na klavír a housle vybrán do role malého Mozarta v oscarovém filmu Amadeus režiséra Miloše Formana, stvrzuje už bezmála čtyřicet let na pozici jednoho z nejlepších českých koncertních klavíristů.
Hlavní duší narozeninové oslavy je dirigent Zdeněk Klauda, který se vedle děl Mozartových zaměřuje především na interpretaci a propagaci skladeb českých klasicistních a ranně romantických autorů.

Program koncertu:

La finta giardiniera KV 196
- výběr z opery

- přestávka –

Koncert pro klavír č. 27 B Dur KV 595
Bella mia fiamma, addio
KV 528

Sdílet na sociálních sítích

Praktické informace

Kde si koupit vstupenky

Národní divadlo prodává vstupenky až na šest měsíců dopředu. Od 1. listopadu od 9 hodin je možné zakoupit vstupenky na představení Činohry, Baletu, Opery a Laterny magiky konaná do konce dubna 2023.

Při koupi online je možné získat e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout v pokladnách Národního divadla.

Co si vzít na sebe?

Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

Parkování u Stavovského divadla

U Stavovského divadla bohužel není možnost parkování, ale využít lze hlídané parkoviště v obchodních domech Kotva (Revoluční 1/655, Praha 1) či Palladium (Na Poříčí 1079/3a, Praha 1).

Občerstvení ve Stavovském divadle

Vyhněte se frontě a rezervujte si občerstvení na přestávku. 
Rezervujte si občerstvení po příchodu do divadla na baru, který vám nejvíce vyhovuje. Objednávka na vás bude čekat s vaší jmenovkou. Platit můžete hotově nebo kartou. 

Nápojový lístek (PDF, 70 kB)