Ostatní
Dětská opera Praha

Miniopery: Smolíček, Šípková Růženka, Karkulka

Základní informace

Soubor

Dětská opera Praha (Praha)

Představení pro děti

Dětská opera na Nové scéně.

Nová Miniopera O Smolíčkovi byla napsaná přímo pro Dětskou operu Praha. Hudebně zpracovaná česká pohádka je o neposlušném Smolíčkovi, kterého se ujal jelen se zlatými parohy.

Tvůrci

O inscenaci

Jezinky lákají Smolíčka ven a on jim nakonec otevře dveře a ony ho unesou. Vše dobře dopadne, Smolíčka zachrání jelen se zlatými parohy a on slíbí, že bude jelena již ve všem poslouchat. Populární autorská dvojice Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák napsala již na čtyři stovky písniček, k jejich tvorbě však patří i miniopery, věnované všem se smyslem pro humor. Dětská opera Praha nyní na Nové scéně uvádí dvě miniopery - Šípkovou Růženku a Karkulku.

Představení v podání souboru DOP doprovází malý orchestr pod vedením A. Novotné-Peškové.

Praktické informace

Kde si koupit vstupenky

Při koupi online vám na e-mail zašleme e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout na všech pokladnách.

Co si vzít na sebe?

Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

Parkování

Při návštěvě Národního divadla a Nové scény je možné využít podzemní parking ND (vjezd z ulice  Ostrovní), cena za hodinu parkování je 50 Kč.

Při návštěvě Státní opery můžete sjet ulicí Wilsonova z levého pruhu těsně před budovou do nadzemních garáží Parking Centrum, cena za parkování činí 40 Kč za hodinu.

U Stavovského divadla bohužel není možnost parkování, ale využít lze buď nedaleký parking u historické budovy ND, nebo hlídané parkoviště v obchodních domech Kotva (Revoluční 1/655, Praha 1) či Palladium (Na Poříčí 1079/3a, Praha 1).