Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Ostatní

MAGNESIA LITERA

Nová scéna

Vážení diváci,

V prodeji jsou vstupenky na měsíce červen až září 21.

Návštěvníci představení musí podle rozhodnutí vlády o rozvolnění v oblasti kultury splnit tyto podmínky. Pro prohlídky budov platí tyto podmínky.

Vstupenky lze zakoupit na webu Národního divadla a na pokladnách  Národního divadla. 

Základní informace

Kde hrajeme

Nová scéna

Moderují

 Daniela Písařovicová a Jiří Havelka

Slavnostní vyhlášení nejlepších českých a překladových knih uplynulého roku.

Účinkující

  • 2020-2021
  • 2021-2021

O inscenaci

Která kniha se stane domácí knihou roku? V osmi soutěžních kategoriích odborné poroty nominovaly celkem 27 knih, mezi favority patří romány Jana Němce Možnosti milostného románu a Davida Zábranského Logoz, historická monografie Petra Čorneje Jan Žižka či rozhovory s přírodními samotáři a poustevníky od Aleše Palána nazvané Jako v nebi, jenže jinak.

Pořadatelé cen letos zaznamenali rekordní počet přihlášek – celkem 488. O hlavní ceně Magnesia Litera – Kniha roku a také o nadžánrové kategorii DILIA Litera za debut roku bude tradičně rozhodovat třísetčlenný sbor hlasujících, který tvoří lidé všech profesí knižní branže: knihkupci, knihovníci, redaktoři, kritici, pedagogové i samotní autoři, samozřejmě s vyloučením těch, u nichž by mohl nastat střet zájmů. Autor vítězné knihy si od partnera cen, společnosti Mattoni 1873, odnese prémii 200 000 Kč, hlavní efekt cen však jejich organizátoři (spolek Litera, který sdružuje všechny české literární spolky a organizace) slibují od výrazného zvýšení čtenářského zájmu o vítězné knihy.

Sdílet na sociálních sítích

Praktické informace

Kde si koupit vstupenky

Národní divadlo nabízí vstupenky na červen až září 2021.

Předprodej vstupenek na říjen začne 1. července 2021.

Při koupi online vám na e-mail zašleme e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout na pokladnách Národního divadla. 

V souladu s nařízením vlády jsou pro návštěvníky divadelních představení stanoveny
tyto podmínky.

Co si vzít na sebe?

Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

Parkování u ND

Při návštěvě Národního divadla a Nové scény není již možné využít podzemní parking ND (vjezd z ulice  Ostrovní). Od dubna 2020 je pro veřejnost uzavřeno parkoviště pod Provozní budovou Národního divadla. Délka rekonstrukce se odhaduje na rok a půl. Důvodem oprav garáží je nejen jejich špatný stav, ale také skutečnost, že parkovací stání byla budována na menší velikost automobilů, než jaké můžeme potkávat na ulicích dnes.

Občerstvení na Nové scéně

Pro občerstvení na Nové scéně využijte Café Nona