Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Státní opera - oponaStátní opera - opona
Koncert

Lucia di Lammermoor

Gaetano Donizetti

Koncertní provedení

Státní opera
Koncert

Vyberte datum

  březen 2023

  sobota 11. 3.
  19:00

  Vstupenky jsou k dispozici

  Koncert

  Základní informace

  Kde hrajeme

  Státní opera

  Přibližná délka představení

  2 hodiny, bez přestávky

  Účinkující

  • 2022-2023

  Lucia di Lammermoor je patrně nejproslulejší z tragických oper Gaetana Donnizetiho a je vynikající reprezentatkou pozdního belcanta. Jako podklad pro libreto Salvatora Cammarana posloužil historický román Nevěsta z Lammermooru skotského spisovatele Waltra Scotta z roku 1819. Premiéra opery se konala 26. září 1835 v neapolském Teatro San Carlo. Lucia di Lammermoor byla hrána i v dobách, kdy belcantové opery vytlačili Verdi, Wagner a další. Dokonce se stala trvalou součástí repertoáru newyorské Metropolitní opery. Titulní role obdařená řadou efektních a virtuozních čísel byla ozdobou repertoáru takových pěvkyň 20. století, jakými byly Maria Callas, Joan Sutherland nebo Edita Gruberová.
  Hudební ředitel Státní opery Andrij Jurkevyč má díky svým studiím a angažmá v Italii k belcantové opeře blízko, a můžeme tak očekávat poučené a zanícené zanícené provedení Donizettiho opery. V titulní roli vystoupí mladá česká pěvkyně Lucie Kaňková, která se pražskému publiku už představila v náročných partech, jakými jsou Mozartova Královna noci v Kouzelné flétně, Verdiho Violetta v Traviatě a Gilda v Rigolettovi.

  Sdílet na sociálních sítích

  Praktické informace

  Kde si koupit vstupenky

  Národní divadlo prodává vstupenky až na šest měsíců dopředu. Od 1. února od 9 hodin je možné zakoupit vstupenky na představení Činohry, Baletu, Opery a Laterny magiky konaná do konce července 2023.

  Při koupi online je možné získat e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout v pokladnách Národního divadla.

  Co si vzít na sebe?

  Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

  Parkování u Státní opery

  Při návštěvě Státní opery můžete sjet ulicí Wilsonova z levého pruhu těsně před budovou do nadzemních garáží Parking Centrum, cena za parkování činí 40 Kč za hodinu.

  Občerstvení ve Státní opeře

  Vyhněte se frontě a rezervujte si občerstvení na přestávku. 
  Rezervujte si občerstvení po příchodu do divadla na baru, který vám nejvíce vyhovuje. Objednávka na vás bude čekat s vaší jmenovkou. Platit můžete hotově nebo kartou.

  Nápojový lístek (PDF, 70 kB)