Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Činohra

Linka: Makropulos

(procházka po telefonu)

Venku
Open-air

Základní informace

Kde hrajeme

Venku

Přibližná délka představení

1 hodina 15 minut, bez přestávky

Nastudování

v češtině

Premiéra

20. květen 2021

Upozornění pro diváky
  • Procházka se odehrává fyzicky v Praze, je tedy nutná vaše přítomnost na místě.
  • Při nákupu vstupenky nám nezapomeňte uvést své telefonní číslo. To je pro průběh procházky zcela nezbytné, bude vám na něj volat E. M.
  • Prosíme, dostavte se na určené místo včas, 5 minut po začátku již nelze procházku z provozních důvodů absolvovat.

Mimořádný zážitek pro jednoho diváka. Performativní procházka, na níž se vydáte jen s dobře nabitým telefonem na cestu po místech v centru, kterých jste si možná nikdy nevšimli, abyste spoluprožili příběh nesmrtelné Emílie Marty.

Účinkující

  • 2023-2024

Tvůrci

Dramaturgie
Viktor Prokop
Koncepční spolupráce
Kateřina Císařová
Dramaturgická supervize
Marta Ljubková

Napíšete nám svoje telefonní číslo. Ve smluvený den a smluvenou hodinu půjdete na určité místo. Někdo vám zavolá a vyrazíte na procházku. Máte před sebou cca 70 minut společného času. Neznámá osoba na druhé straně telefonní linky si s vámi bude povídat nejen o svém, ale i vašem životě. Je jí totiž už 300 let a začíná z toho být unavená…

Možná vám to připomíná nějakou známou českou divadelní hru, možná se vám zalíbí dívat se na Prahu jejíma očima. V každém případě zažijete něco, co je určeno jen vám – záleží na vašich odpovědích, záleží na tom, jak budete váš společný čas chtít prožít.

Performativní procházka, na níž se vydáte jen s dobře nabitým telefonem na cestu po místech v centru, kterých jste si možná nikdy nevšimli, abyste spoluprožili příběh nesmrtelné Emílie Marty.

Byl to opravdu ojedinělý zážitek, který mě nutil přemýšlet. Nad sebou, nad životem a nad lidmi kolem. Vyvolalo to ve mě stejné, (možná i větší) množství emocí jako v divadle. Nikdy jsem si jako divák nepřipadala tak blízko herci. – Gabriela Ines, účastnice kurzu ND Young

DOPORUČENÍ

Procházka bude probíhat venku za každého počasí a bude trvat cca 70 minut. Oblečte se podle počasí a nezapomeňte na pohodlné boty. Během procházky budete s průvodcem komunikovat telefonicky, doporučujeme tedy sluchátka s mikrofonem, aby telefonování bylo pohodlnější. Procházku si užijete naplno, pokud během představení nebudete přijímat žádné jiné telefonní hovory a minimalizujete kontakt se známými na ulici na (nutné) minimum.

UPOZORNĚNÍ

V případě, že se opozdíte, vybije se vám mobilní telefon nebo z jiného důvodu nedokončíte procházku, bohužel vám nebudeme moci představení nahradit či vám vrátit vstupné.

 

Připraveno v rámci projektu ND Divadlo mimo divadlo.

Foto a video galerie

Sdílet na sociálních sítích

Mohlo by vás zajímat