Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Činohra

BezDomovská scéna

4. a 9. června od 18:30 před Stavovským divadlem a s videoinstalací ve foyer

Venku
Vstup zdarma
Open-air

Vyberte datum

  červen 2022

  sobota 4. 6.
  18:30

  Zdarma
  Vstup zdarma
  Open-air

  čtvrtek 9. 6.
  18:30

  Zdarma
  Vstup zdarma
  Open-air

  Základní informace

  Kde hrajeme

  Venku

  Nastudování

  V češtině

  Premiéra

  Premiérové uvedení 4. června 2022 před Stavovským divadlem

  Třetí část třídílného projektu DOMOVSKÁ SCÉNA, který se bude zabývat nejbytostnější podstatou herectví.

  Performativní zamyšlení nad strachem ze ztráty jistot. Alejandro Jodorowsky vyzývá čelit vlastním strachům tak, že se jim vystavíme. Přijímám tuto výzvu a vzdávám se na chvíli své domovské scény. Stávám se divadelním bezdomovcem, protože když chcete něco najít, musíte to nejdřív ztratit.

  Domovská scéna

  Třídílný projekt Petra Vančura, který se bude zabývat nejbytostnější podstatou herectví...

  V důsledku nekonečného přemýšlení nad tím, co znamená být herec uprostřed doby pozbývající veškerých jistot, uvažuji nad tím, kolem čeho se utváří má potřeba hrát. Je divadlo domovem této potřeby? Pečuji o tento příbytek dostatečně? A není náhodou ta potřeba jen souhrn hodnot, které žádnou hmotnou formu, žádný příbytek, nepotřebují? Nechci krásné otázky zabít jednoduchými řešeními – toužím po dialogu, po poezii, po tichém zamyšlení. Věřím, že kultura je doma všude tam, kde bydlí ochota k těmto třem prostým věcem, a věřím, že nikdy nebudu bez domova, budu-li blízko jejich hodnotám.   – Petr Vančura

  Sdílet na sociálních sítích