Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Praktické informace před návštěvou

Jaké oblečení se hodí pro návštěvu divadla?

Dress code bývá předepsán jen pro mimořádné události.

 

Svým zevnějškem dává ale divák najevo, že si je vědom slavnostního okamžiku, který v divadle prožívá. Očekáváme proto, že svým zevnějškem, oblečením a chováním respektuje divák v hledišti a přilehlých prostorách divadla společenské zvyklosti obvyklé při návštěvě divadelního představení.

Kdy se divadlo před představením otevírá?

Národní divadlo, Státní opera a Stavovské divadlo se v době zvýšených hygienických opatření otevírají 60 minut před představením, v této době také fungují pokladny ve foyerech budov.

Hlavní pokladna na Nové scéně v hrací dny funguje od rána nepřetržitě až do času zahájení představení. Hlediště Nové scény je zpřístupněno 30 minut před představením.

Kde u divadla zaparkovat a kolik to stojí?

Při návštěvě Národního divadla a Nové scény je možné využít podzemní parking ND (vjezd z ulice Ostrovní), cena za hodinu parkování je 50 Kč. Vzhledem k plánované rekonstrukci bude parking od začátku dubna 2020 pro veřejnost uzavřen. Délka rekonstrukce se odhaduje na rok a půl. Důvodem oprav garáží je nejen jejich špatný stav, ale také skutečnost, že parkovací stání byla budována na menší velikost automobilů, než jaké můžeme potkávat na ulicích dnes. Omlouváme se za možné komplikace.

Při návštěvě Státní opery můžete sjet ulicí Wilsonova z levého pruhu těsně před budovou do nadzemních garáží Parking Centrum, cena za parkování činí 40 Kč za hodinu.

U Stavovského divadla bohužel není možnost parkování, ale využít lze hlídané parkoviště v obchodních domech Kotva (Revoluční 1/655, Praha 1) či Palladium (Na Poříčí 1079/3a, Praha 1).

Mohu získat podpis účinkujících nebo jim zanechat květinu?

Podpisy ani kontakty bohužel Národní divadlo neposkytuje.

 

Květiny pro umělce a umělkyně účinkující v daném představení je možné zanechat před jeho zahájením u hledištního personálu.

Jak se k nám dostanete

Kontaktujte nás

Informace o vstupenkách

po–ne 10–18