Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Praktické informace před návštěvou

Kdy se divadlo před představením otevírá?

Národní divadlo, Státní opera a Stavovské divadlo se v době zvýšených hygienických opatření otevírají 45 minut před představením, v této době také fungují pokladny ve foyerech budov.

Hlavní pokladna na Nové scéně v hrací dny funguje od rána nepřetržitě až do času zahájení představení. Hlediště Nové scény je zpřístupněno 30 minut před představením.

Jaké oblečení se hodí pro návštěvu divadla?

Dress code bývá předepsán jen pro mimořádné události.

 

Svým zevnějškem dává ale divák najevo, že si je vědom slavnostního okamžiku, který v divadle prožívá. Očekáváme proto, že svým zevnějškem, oblečením a chováním respektuje divák v hledišti a přilehlých prostorách divadla společenské zvyklosti obvyklé při návštěvě divadelního představení.

Kde u divadla zaparkovat a kolik to stojí?

Při návštěvě Národního divadla a Nové scény je možné využít podzemní parking ND (vjezd z ulice Ostrovní). Ceník a podmínky naleznete na stránce Parkování v Národním divadle.

Při návštěvě Státní opery můžete sjet ulicí Wilsonova z levého pruhu těsně před budovou do nadzemních garáží Parking Centrum, cena za parkování činí 60 Kč za hodinu.

U Stavovského divadla bohužel není možnost parkování, ale využít lze podzemní parking Národního divadla (vjezd z Ostrovní ulice) nebo hlídaná parkoviště v obchodních domech Kotva (Revoluční 1/655, Praha 1) či Palladium (Na Poříčí 1079/3a, Praha 1).

Mohu získat podpis účinkujících nebo jim zanechat květinu?

Podpisy ani kontakty bohužel Národní divadlo neposkytuje.

 

Květiny pro umělce a umělkyně účinkující v daném představení je možné zanechat před jeho zahájením u hledištního personálu.

Jak se k nám dostanete

Kontaktujte nás

Informace o vstupenkách

Letní otevírací doba

od 2. 7. do 31. 8. 2024 denně od 10–18
1. 8. 2024 od 9 hodin kvůli zahájení předprodeje na leden 2025

Informace lze získat také na stránce Vše o vstupenkách.