Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Magnet puzzle Nová scéna

turistická magnetka ze série Sestav si svůj svět®
40

Skladem 95 kusů

Popis produktu

Sestav si svůj svět® – obrázek, který vám bude neustále připomínat, kde jste všude byli, které památky jste navštívili, co jste tam zažili...  Každý dílek Turistické magnetky zapadá do libovolného dalšího dílku a účastník si tak může z navštěvovaných míst vytvořit jedinečnou dekorativní vzpomínku, kterou lze stále rozšiřovat a obměňovat.

Nová scéna Národního divadla je novodobá brutalistická budova, která byla postavena v letech 1977–1983. V této době probíhala rozsáhlá rekonstrukce Národního divadla a zároveň se řešila zástavba prostoru mezi Národním divadlem a voršilským klášterem, kde dříve stávaly tzv. Kaurovy domy, tři klasicistní budovy. V tomto prostoru měla původně vzniknout provozní budova divadla, restaurace a společenský sál. Scénograf Josef Svoboda však usiloval o zřízení vlastní budovy pro soubor Laterny magiky a podařilo se mu tak otevřít kritickou diskusi o využití novostavby, čímž se celý plánovaný projekt proměnil. Realizací stavby byl nakonec pověřen architekt Karel Prager. 

Nová scéna je jednou z nejdiskutovanějších pražských staveb. Budova se dělí na dvě části - klidnou, s hladkým pláštěm z determálního skla, která přiléhá k baroknímu klášteru. Druhá část budovy stojí na masivních pilířích, a je tvořena více jak čtyřmi tisícovkami tvarovek podle návrhu Stanislava Libenského, které tvoří typický vzhled Nové scény a jedná se o unikátní využití takového skla. 

Dále doporučujeme
Detail zboží

Magnet puzzle Národní divadlo

turistická magnetka ze série Sestav si svůj svět®

40 Kč