MENU

Pavla Beretová

Členka Činohry

Pochází z Ostravy, kde se už v dětství objevila v několika pohádkách tamějšího studia ČT (např. Machče v Ďábelských klíčích). V letech 2004-08 studovala herectví na DAMU v Praze – absolvovala rolemi Hany (Ledový hrot), Čerta (Bratři /Karamazovi/), Pavly Cugnotové (Štěstí dam) a Tequily (Láska vole). Během studia už hostovala v Divadle v Celetné (Agnes v Krysařovi, Desdemona v Májovém Shakespearovi), na letní scéně v Pekařově si zahrála Smrt v Zrcadle masopustu.

Od roku 2008 je členkou Činohry Národního divadla. Ještě před vstupem do souboru zde účinkovala v převzatých rolích Subrety a Sestry Marty v Rostandově Cyranovi z Bergeracu a v roli Dorotei ve hře Lope de Vegy Vladařka Závist aneb Zahradníkův pes, dále zde nastudovala Katy ve Štechově komedii David a Goliáš, v projektu Bouda Bondy Zmučenou v Návštěvě expertů, ve Fletcherově a Shakespearově hře Dva vznešení příbuzní Emílii, Pepičku ve Štechově komedii David a Goliáš, Petru v Ibsenově Nepříteli lidu, Liz v Bondově hře Spaseni a Gillian / Magdu / Deirdre ve Stoppardově Rock´n´Rollu. Hrála Marii v Topolově Konci masopustu, Gerdu v Andersenově Sněhové královně, Zuzanku v Beaumarchaisově Figarově svatbě, Jessiku v Shakespearově Kupci benátském, Mahulenu v Zeyerově Radúzovi a Mahuleně, Nerinu v Moliérově Pánovi z Prasečkova, Axjušu v Ostrovského Lese, Jasmínu v Zemětřesení v Londýně, Františku Jedenáctém přikázání,několik rolí v unikátním projektu Roberta Wilsona 1914, v autorské inscenaci Jiřího Adámka Po sametu a v inscenaci Petry Tejnorové Láska a informace (Nová scéna).

V současném repertoáru ji můžete vidět jako Eliševu (Mikve, Stavovské divadlo), Zuzanu Tylovou v inscenaci V rytmu swingu buší srdce mé (Národní divadlo), Hermii v Shakespearově Snu čarovné noci (Národní divadlo), Lakmé ve Spalovači mrtvol (Stavovské divadlo), jako Služku v Lorkově Krvavé svatběMaryšu v Maryše bratří Mrštíků (Národní divadlo), v autorské inscenaci J. Adámka Nová Atlantida (Nová scéna) a nejnověji v insecnaci Zbyhoň! (Nová scéna).


FILM A TELEVIZE
Diváci ji také znají z filmových a televizních rolí - objevila se například v seriálech Soukromé pasti, Nevinné lži, Život a doba soudce A. K. či Vraždy v kruhu. Zahrála si ve filmu Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka, Jako nikdy a Teorie tygra.


OCENĚNÍ
2008 Cena Jiřího Adamíry - studentka 4. ročníku DAMU
2009 Cena Alfréda Radoka - Talent roku
2009 Nominace na Cenu Thálie za roli Salome v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon (Kauza Salome, A-Studio Rubín)


ROZHOVORY
Smrt je drsná, ale může prohlubovat vztahy, OnaDnes.cz, 12. 6. 2016
Jestli ženy postrádají muže, měly by se nejdřív stát opravdovými ženami, Novinky.cz, 7. 6. 2016
Někdy mám diváků dost, že bych křičela, divadelni-noviny.cz, 11. 6. 2011
Nebýt strachu, stopuji pořád, zena-in.cz, 5. 5. 2011
 

Aktualizace: duben 2017

Další členové souboru Činohra Národního divadla

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.