Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Vydražili jsme první NFT Národního divadla

9. 11. 2022

Mecenášský klub
Balet

Národní divadlo vstoupilo do světa metaverza a v prostoru Somnium Space vydražilo své NFT, zjednodušeně digitální originál.

Dražit mohl každý, kdo se pohybuje ve světě metaverza a vlastní některou z digitálních měn. Ikonická fotografie první sólistky Baletu ND Nikoly Márové v roli Odetty, jejímž autorem je Pavel Hejný, byla vydražena za 0.777WETH, v přepočtu za 25.485 Kč. Částka byla věnována Baletu Národního divadla na vybavení nového fyzioterapeutického centra pro tanečníky.

Národní divadlo se tak zařadilo mezi kulturní organizace, které jsou zapojeny do tohoto pro kulturu na první pohled vzdáleného světa. Své NFT již dražil například londýnský Royal Ballet či newyorská scéna Broadway.

Děkujeme mecenáši Milanu Průchovi a jeho rodině, že nás skrze svou galerii Somnium Prucha´s Gallery přivedl na cestu otevírající filantropické možnosti ve světě metaverza.

Aukci jsme zahájili eventem pro média a příznivce Mecenášského klubu i světa metaverza na baletním sále.

Související
Forbes I 20.11.2022 Labutí jezero v metaverzu

 

Foto a video galerie

    Sdílet na sociálních sítích