Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

V Baletu Národního divadla vítáme pět nových tanečnic

23. 5. 2023

Balet

Řady sboru Baletu ND obohatí pět nových umělkyň. Každá přichází z jiné části světa.

Balet Národního divadla získal do svého souboru skvělé posily a rozrůstá se tak o talentované umělkyně ze všech koutů světa.

Anna Inchausti z Panamy získala vzdělání na European School of Ballet v Amsterdamu, předtím též ve Spojených státech na Master Ballet Academy, oficiální škole při arizonském souboru Phoenix Ballet. Jejím krédem je, že na životní cestě je důležitá vděčnost. Nana Nakagawa je japonsko-amerického původu a tančí už od chvíle, kdy jí byly čtyři roky. Studovala na New National Theatre Ballet School v Tokiu a tanec ji naučil nikdy se nevzdávat. Kromě baletu má zkušenosti se současným baletním stylem i japonským tradičním tancem. Další Japonka Natsuki Nishiyama absolvovala Ballett Akademie Hoschule für Musik und Theater v Mnichově a působila v belgickém souboru pro mladé tanečníky Junior Ballet Antwerp, v jehož repertoáru od roku 2021 vystupovala. Noemi Boisnon, členka juniorské sekce Finského národního baletu, má původ švédsko-francouzský. Studovala Tanz Akademie Zürich a také John Cranko Schule v německém Stuttgartu. Ovládá čtyři jazyky a kromě klasického baletu se věnuje též neoklasice, moderně nebo flamencu. Martelle Cho je Australanka, ale donedávna bydlela v Oslu. Vzdělávala se na The Australian Conservatoire of Ballet a na stuttgartské John Cranko Schule. Pak se stala členkou juniorské sekce Norského národního baletu a v rámci tohoto tělesa určeného pro mladé talenty vystoupila v řadě rolí.

Přejeme šťastný pobyt v Praze, obohacující soužití a uměleckou spolupráci se všemi členy Baletu ND – vítejte v Baletu Národního divadla!

Sdílet na sociálních sítích