Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Skočte si s námi na Prodanku!

24. 5. 2022

Opera

Již 26. a 28. května nás čekají premiéry nové inscenace Prodaná nevěsta Bedřicha Smetany, jejíhož nastudování se ujala filmová režisérka Alice Nellis. Půjde o již jednadvacátou inscenaci této oblíbené opery na jevišti Národního divadla. A na co se můžete těšit?

„Diváci se mohou se těšit na to, že svým způsobem nahlédnou do zákulisí Národního divadla - uvidí, jak se opera staví. Jak postupně vzniká, jak je tento kreativní proces plný lidsky silných zážitků - někdy složitých, někdy zábavných a často doslova paralelních k příběhu, který opera vypráví. Takže zatímco hudbu necháváme plynout v její nezměněné kráse, děláme si trochu legraci sami ze sebe, ze svého - někdy ne moc vyvedeného - pachtění po “inovacích”, abychom nakonec našli společnou cestu k tomu, jak se k této krásné, ale tolikrát již inscenované, opeře postavit bez zbytečných naschválů. Abychom společně došli k interpretaci, která bude čistá a přitom hravá a svá,“ říká o svém režijním pojetí Alice Nellis.

Pod taktovkou hudebního ředitele Opery Národního divadla Jaroslava Kyzlinka ve spolupráci s Orchestrem Národního divadla se jako Mařenka představí čerstvá držitelka ceny BBC Music Magazine Award Kateřina Kněžíková v alternaci s Alžbětou Poláčkovou, roli Jeníka ztvární Peter Berger a Richard Samek, Kecalem bude Zdeněk Plech a Jiří Sulženko, Vaškem Ondřej Koplík a Josef Moravec. Překvapením pro diváky je role „mladé Mařenky“, které se ujaly Markéta Klaudová a Doubravka Součková.

Sdílet na sociálních sítích