Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

„Self-made woman“ ve Státní opeře

17. 3. 2022

Opera
Státní opera
Musica non grata

Státní opera uvede v rámci projektu Musica non grata po 102 letech jeden z nejúspěšnějších operních titulů první poloviny 20. století – Vzdálený zvuk Franze Schrekera v režii dvojnásobného držitele Golden Mask Award Timofeje Kuljabina, jenž se představí v českém debutu. Premiéry se uskuteční 20. a 26. března, další představení jsou plánována na 29. března a 3. a 10. dubna.

Vzdálený zvuk je pro mě příběhem dnešního světa, odehrávajícím se v neurčitém, životem pulsujícím, moderním evropském městě. Stejně jako ve Schrekerově libretu jsme i v našem pojetí svědky vztahu dvou lidí a přihlížíme jejich třem setkáním a opětovným odloučením, mezi nimiž uběhne vždy několik let. Tento příběh však pro mě není vyprávěním o romantické lásce a klamných iluzích, ale zamyšlením se nad podstatou a právy skutečného talentu. O to více, pokud takový talent náleží ženě,“ představuje svůj režijní záměr Timofej Kuljabin. V hlavních rolích se představí Svetlana Aksenova, Aleš Briscein, Daniel Scofield a Daria Rositskaja. 

Dozvědět se více o opeře Vzdálený zvuk: narodni-divadlo.cz, musicanongrata.cz

Premiéra: 20. a 26. března 2022, 19.00, Státní opera
Další představení: 29. března, 3. a 4, dubna 2022, Státní opera
Vstupenky

Sdílet na sociálních sítích