Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Robot Radius uspěl v Dubaji

3. 11. 2021

Laterna magika

Po více než 50 letech se Laterna magika vrátila na světovou výstavu EXPO. V den vzniku samostatného československého státu 28. října mohli návštěvníci světové výstavy vidět dvakrát představení Robot Radius, které vzniklo právě pro tuto příležitost. I když kvůli technickým omezením nebylo možné vpustit na jeviště dron a Michal Pavlíček nemohl kvůli onemocnění covidem-19 zahrát živě, měla obě představení úspěch a dočkala se potlesku ve stoje.

Takto zhodnotili shlédnuté představení diváci:

„Rozhodně to bylo zajímavé, myslím, že jsem očekával neočekávatelné. Četl jsem R. U. R. a další Čapkova díla, jsem jeho fanoušek a tohle představení bylo velmi avantgardní, velmi alternativní. Myslím, že myšlenka představení je velmi podobná té v čapkových knihách, ukazuje temnou stránku lidství, ale i možnou cestu ven. Ukazuje, že můžeme žít i jinak než jsme zvyklí.“

„Nevěděl jsem, co čekat, protože jsem na podobném představení nikdy nebyl. Propojení moderních digitálních technologií s klasickou pantomimou, to jsem zatím nemohl nikdy nikde vidět a tady v Dubaji se mi to podařilo, takže jsem velmi rád.“

Inscenace Robot Radius je standardně na repertoáru Laterny magiky a můžete ji vidět na Nové scéně. Zajímavosti a podrobný dramaturgický výklad si můžete poslechnout také v podcastu Národního divadla.

K jádru věci: ROBOT RADIUS

Sdílet na sociálních sítích