Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

První sólistka Baletu ND Alina Nanu Jůlií v Itálii i ve Finsku

18. 11. 2022

Balet
Turné

První sólistka Baletu Národního divadla Alina Nanu hostem Finského národního baletu.

Alina Nanu, Romeo a Julie

První sólistka Baletu Národního divadla Alina Nanu se společně se souborem Baletu ND představila na jevišti Teatro Lirico v italském Cagliari a dnes večer vystoupí jako host Finského národního baletu. Na obou světových scénách tančí Julii v choreograii Johna Cranka za jejíž interpretaci byla letos nominována na cenu Thálie.

Dnes večer, 18. listopadu, vystoupí Alina Nanu v ústřední roli Julie v posledním představení z bloku repríz slavné inscenace Romeo a Julie v choreografii Johna Cranka na jevišti finské Národní opery a baletu.

Tanečním partnerem v roli Romea jí bude první sólista nejvýznamnějšího finského souboru Michal Krčmář. Alina s Michalem společně studovali a tančili v Praze.
„Tančit s Tebou mi vždy dělá velkou radost, ať už na kterékoli z divadelních scén po celém světě. Jsem nadšený, že se podařilo zajistit, abys mohla s naším souborem tančit tuto nádhernou inscenace Johna Cranka. Ohromně se těším.“

Bližší informace k inscenaci Romeo a Julie ve Finském národním baletu.

#romeoajulie #williamshakespeare #sergeiprokofiev

Sdílet na sociálních sítích