Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Premiéra inscenace Robot Radius 10. a 11. září

20. 8. 2021

Laterna magika
Premiéra

Již 10. a 11. září se uskuteční premiéra nové inscenace Laterny magiky Robot Radius. Po boku Radima Vizváryho jako hlavního interpreta i autora celé koncepce se představí kytarista Michal Pavlíček. Inscenace Robot Radius vychází z volného dialogu s divadelní hrou Karla Čapka R. U. R., od jejíž premiéry letos uplynulo sto let. Reflektuje však technologický vývoj i společenské změny a otázky, které přináší naše doba, ať už je to překotný rozvoj umělé inteligence či environmentální krize. Režisérkou této novinky Laterny magiky je Miřenka Čechová.

Laterna magika – Robot Radius – Radim Vizváry

Hlavní postavou, kterou ztvárňuje mim Radim Vizváry, je vědec, poslední člověk přežívající na zničené Zemi. Prochází těžkým dilematem rozhodování, které musí udělat ve jménu celého, již ztraceného lidstva: podstoupit transformaci člověka fyzického v člověka digitálního. Pochybnosti, jimiž prochází, jsou možná tím posledním, co jeho mysl váže k podstatě lidské existence, které se dobrovolně vzdává.

Autory technologického řešení jsou vizuální umělci František Pecháček a Jan Hladil, tým v posledních měsících doplnil scénograf Amador Artiga. Inscenace experimentuje s rozšířenou realitou a využívá real time motion capture, tedy technologii, kdy performer s pomocí senzorů umístěných na svém těle proměňuje pohybem i gesty rukou v přímém čase to, co se děje na plátně. Interaktivní je i zapojení živé hudby Michala Pavlíčka, kdy snímání zvukové linky spouští nebo proměňuje projekce. Několikrát se na scéně objeví i řízený dron, který je pak performerovi také partnerem.

Foto a video galerie

    Sdílet na sociálních sítích