Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Pohádková dílna zavedla děti do operního zákulisí

11. 1. 2022

Opera

V sobotu 18. prosince se jako malý předvánoční dárek podívaly děti do kouzelného světa divadelního zákulisí ve Státní opeře bezprostředně po repríze opery Jeníček a Mařenka. Během nabitého doprovodného programu pro děti ve věku 6–12 let, který trval hodinu a půl, se setkaly s režisérem inscenace Matějem Formanem, sólistkami Yukiko Kinjo (Mařenka) a Michaelou Zajmi (Jeníček) a poznaly mnoho dalších profesí, bez kterých by se operní představení neobešlo. Dozvěděly se, jak vzniká scéna, rekvizity a kostýmy, jak se dělá na jevišti bouřka, vichr anebo horký letní den. Na závěr společně s mimem Štefanem Capkem alias ježibabou secvičily pantomimický orchestr s imaginárními nástroji, který přišel dirigovat osobně sám maestro Richard Hein

Podobné programy pro děti a mládež chystá Opera Národního divadla i do budoucna. Vychovávat si malé budoucí diváky je totiž ta nejlepší investice.

Sdílet na sociálních sítích