Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Oslavte 20 let od vstupu ČR do Evropské unie

29. 4. 2024

Informace

Festival United Islands of Prague pořádá ve spolupráci s Národním divadlem 1. května 2024 oslavu 20 let od vstupu České republiky do Evropské Unie.

Je 20 let hodně, nebo málo? Co se nám za 20 let povedlo a co nás čeká? Odpovědi na palčivá témata bude možné hledat v nehudebním programu festivalu složeném z debat, scénických čtení, autorských instalacích, výstav a dialogu mezi návštěvníky a představiteli evropské sedmadvacítky. Část tohoto programu proběhne na náměstí Václava Havla. Od 11.00 do 18.00 tam bude probíhat prezentace velvyslanectví s možnou účastí až 27 členských států EU a participativní instalace Já, Evropa, která uvede na pravou míru některé pojmy spojené s EU a dá prostor se k důležitým tématům vyjádřit mimo sociální bublinu na sítích – hezky po staru papírem a tužkou - tak, aby vznikla mozaika různorodých názorů.

Sdílet na sociálních sítích