Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Masterclass s Timofejem Kuljabinem aneb Měsíc jako WhatsApp!

28. 3. 2022

Opera

Měsíc ve slavné árii Rusalky fungující jako WhatsApp, Despina (Cosi fan tutte) jako znavená psycholožka v manželské poradně či Blaženka z Tajemství jako vykladačka karet. Cíl? Vykolejit studenty operního zpěvu z jejich zažitého vnímání herecké akce. Takový byl masterclass s režisérem Timofejem Kuljabinem, jehož inscenace Vzdálený zvuk je aktuálně na repertoáru Státní opery.

Skvělé odpoledne, které mladým lidem odkrylo celou řadu principů herecké práce a zcela konkrétně je přiblížilo praxi na prknech, která znamenají svět. Za projekt Musica non grata děkujeme všem studentům, kteří byli nesmírně talentovaní, otevření a milí, a také dramaturgovi opery Vzdálený zvuk Iljovi Kucharenkovi za další cenné rady a Oleksandře Chernomashyntsevě za skvělý překlad! Atmosféru masterclass si můžete vychutnat ve fotogalerii.

Foto a video galerie

    Sdílet na sociálních sítích