Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Magické brány tajemného vodního světa se znovu otevírají, do Státní opery se vrací Troškova Rusalka

12. 11. 2021

Opera

Do Státní opery se v listopadu vrací jedna z nejúspěšnějších a divácky neoblíbenějších inscenací - Rusalka v režii populárního filmového tvůrce pohádek Zdeňka Trošky. Na repertoáru je zde již úctyhodných 16 let (premiéra v roce 2005), ale kvůli rekonstrukci budovy se zde několik let nehrála. 

Zároveň do této Dvořákovy opery vstoupila v titulní roli poprvé i naše sopranistka Kateřina Kněžíková. V roli Prince se v listopadu objevil také věhlasný tenor Pavel Černoch, dirigentské taktovky se ujal, ve světě velmi oceňovaný, Jiří Rožeň

Předlohou k nejkrásnější opeře Antonína Dvořáka se stala pohádka Malá mořská víla slavného dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena. Na jejím základě napsal český básník Jaroslav Kvapil jedno z nejpoetičtějších operních libret vůbec. Inscenace svojí pohádkovou atmosférou jistě zaujme malé i velké návštěvníky.

 Nejbližší představení: 14. 11., 21. 11. a 27. 11. vždy od 19:00.

Vstupenky a více informací

Sdílet na sociálních sítích