Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Krištof Kintera připraví vizuální kampaň pro další sezonu Činohry ND

11. 9. 2023

Činohra
Novinky

Pro tvorbu vizuální kampaně oslovuje každoročně Činohra Národního divadla současné osobnosti výtvarného umění, které jí konvenují. Vizuální identitu pro letošní sezonu připravil Krištof Kintera, v současnosti snad nejvyhledávanější český výtvarník.

„Je pro nás nepochybně jednou z nejinspirativnějších osobností české i evropské scény. Máme ohromnou radost, že do toho s takovou chutí šel a že vznikly plakáty, které jsou svobodné, plné inspirace a překvapivé v tom nejlepším slova smyslu! Lépe jsme sezonu zahájit ani nemohli,“ říká ke spolupráci Lukáš Trpišovský, polovina uměleckého tandemu SKUTR. 

Krištof Kintera vytvořil činoherní plakáty svým typickým rukopisem, technikou, o které zjednodušeně hovoří jako o kresbě, ačkoliv v jednotlivých dílech angažuje řadu objektů, pracuje také s technikou kreslení elektrickým proudem. A je to pro něj návrat nejen k médiu plakátu, ale také do Činohry. Jak sám říká: „Plakátu a grafice už se dlouho nevěnuji, ale vztah k tomu přirozeně mám. Ostatně jsem se tím kdysi dlouhá léta živil. Mimo jiné jsem pro Činohru ND zpracovával před dvaceti lety vizuály. Pamatuji si například Psychózu ve 4.48 Sarah Kane nebo Jako naprostý šílenci Williama Mastrosimoneho. Možnost znovu po letech vstoupit do tohoto prostředí mně udělala radost a bavilo mě to, je to takový malinký ‚comeback‘.“ 

Foto a video galerie

    Sdílet na sociálních sítích