Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Káťa Kabanová se v Národním divadle na podzim objeví v nové sérii představení 

4. 11. 2022

Opera

Opera Leoše Janáčka Káťa Kabanová se na jevišti Národního divadla objeví od podzimu s novými tvářemi v některých hlavních rolích. Opera se také představí 9. 11. na festivalu Janáček Brno.

Káťou Kabanovou zůstává skvělá Alžběta Poláčková, postavu Tichona vytvoří Jaroslav Březina, který se v této roli představil také na Salcburském festivalu. Eva Urbanová bude Kabanichou a v roli Borise se nově představí dánský tenorista Magnus Vigilius, který má ve svém repertoáru mnoho rolí děl Leoše Janáčka i Richarda Wagnera. Káťa Kabanová proběhne pod taktovkou Jaroslava Kyzlinka a v režii Calixta Bieita, který právě za tuto inscenaci získal cenu ředitelky festivalu Opera 2022 Lenky Šaldové a nyní je s produkcí opery Plameny nominován na prestižní International Opera Award 2022 v kategorii Rediscovered Work.

„Myslím, že Káťa je z Janáčkových oper vůbec nejpřístupnější. Jde až o pucciniovský krásný příběh, který je koncentrovaný v 90 minutách, nádherně instrumentovaný. Jde o esenci dramatu hlavní představitelky, i když Janáček každou z dalších postav neobyčejně dobře vypointoval,“ uvedl dirigent Jaroslav Kyzlink.

Představení se konají 6., 11., 20. a 25. 11. v pražském Národním divadle.

Dne 9. 11. proběhne představení na festivalu Janáček Brno.

Sdílet na sociálních sítích