Gratulujeme tanečníkům ke kariérnímu postupu!

1. 4. 2021

Gratulace
Novinky
Informace
Balet
Od 1. dubna 2021 došlo v Baletu Národního divadla hned k osmi povýšením, z toho tři na pozici prvních sólistů.

Gratulujeme tanečníkům ke kariérnímu postupu!

Od 1. dubna 2021 došlo v Baletu Národního divadla hned k osmi povýšením, z toho tři na pozici prvních sólistů.

Na nejvyšší post dosáhla též Ayaka Fujii, která vyniká nevšední interpretační jistotou a udivuje svou suverénností, což prokazuje v dvojroli Odetty/Odilie v Labutím jezeře, jako Klárka v baletu Louskáček – Vánoční příběh nebo Nikia v baletu La Bayadère.

Kariéra Patrika Holečka v posledních sezonách strmě stoupá, jeho elegantní projev a osobitý šarm ho předurčují k prvooborovým rolím. Diváky uchvacuje jako Oněgin, Princ v Labutím jezeře či Carabosse ve Spící krasavici.

Federico Ievoli na sebe strhává pozornost nejen pro technickou bravuru, ale také svým citem pro ztvárnění jak osudových momentů, tak situační komiky. Je vynikající Lenskij v Oněginovi, Princ i Ďábel v baletu Louskáček – Vánoční příběh. Skvělý byl například i v choreografii Ballet 101 Erica Gauthiera.

Titulem sólistka Baletu ND se nyní mohou pyšnit tři tanečnice, které spojuje nejen talent a precizní taneční technika, ale i přesné uchopení ztvárňovaných charakterů – Olga Bogoliubskaia (tančí například Lise v La Fille mal gardée), Irina Burduja (Klárka v Louskáčkovi – Vánočním příběhu) a Evgeniya Gonzalez (Odetta/Odilie v Labutím jezeře).

Kategorii demisólistů nově doplní mladí a nadějní tanečníci Danilo Lo Monaco (vidět ho můžeme například v titulní roli Oněgina) a Paul Irmatov (zaujal v roli Vyvoleného ve Svěcení jara).

Gratulujeme a těšíme se na jejich skvělé výkony!

foto: Serghei Gherciu

Sdílet na sociálních sítích