Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Činohra nabízí residenční pobyt pro začínající režiséry a dramaturgy

12. 10. 2021

Činohra

Soubor Činohry ND se díky členství v European Theatre Convention zařadil mezi šest evropských scén, jež v roce 2022 nabídnou umělecký residenční pobyt začínajícím divadelním režisérům a dramaturgům.

Kromě Národního divadla se do residenční výzvy zapojili také Cyprus Theatre Organisation (Kypr), Slovenské národné divadlo v Bratislavě, ukrajinský Kyiv National Academic „Molodyy“ Theatre, rakouský Schauspielhaus v Grazu a Národní divadlo v Bělehradě, jejichž dveře jsou otevřené i pro zájemce z České republiky.

Umělcům Činohra ND nabízí místo asistenta režie v připravované inscenaci Petry Tejnorové Lid versus Kramer a možnost podílet se v termínu od 24. ledna do 6. března 2022 na procesu zkoušení ve Stavovském divadle.

Jelikož bude připravovaná inscenace bilingvní, inscenátoři by zvláště ocenili německy mluvícího umělce, který by jim pomohl s německými texty a rešeršemi. Vítán je také zájem o dokumentární divadlo a live-cinema. Předchozí zkušenosti nejsou nutností.

Přihlášku je možné podat do 5. listopadu 2021.

Jazykové požadavky:

němčina (B2+/C1, pokročilá znalost – schopnost číst a psát v němčině), angličtina (B2/C1, středně pokročilí až pokročilí)

Více informací o residenci a možnostech přihlášení do všech zapojených divadel naleznete na webu European Theatre Convention.

Sdílet na sociálních sítích